Menu

Sdílená konta Netflixu: streamovací služba slibuje rozumné rozhodnutí

26.04.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Sdílená konta Netflixu: streamovací služba slibuje rozumné rozhodnutí

Sdílená konta Netflixu: streamovací služba slibuje rozumné rozhodnutí | foto: FrankundFrei/Pixabay

Zákazníci, kteří svá hesla sdílejí bez povolení, jsou společnosti Netflix trnem v oku. Proto se v současné době provádějí testy, které mají tuto praxi zastavit. Pro tuto chvíli ale není nic definitivně rozhodnuto.

Netflix je stále lídrem na trhu služeb se streamovaným obsahem, ale jeho příběh úspěchu začíná mít trhliny. Konkurenti jako Amazon Prime Video nebo Disney+ jej rychle dohánějí a počet původních titulů klesá. Netflix si slibuje, že atraktivitu jeho nabídce by mohla přinést nová smlouva, nedávno podepsaná se Sony Pictures. Díky ní Netflix může vysílat filmové trháky, jako jsou připravovaná další pokračování filmů Spider-Man nebo Jumanji.

Netflix ale neohrožuje pouze tvrdý konkurenční boj na trhu, ale také jeho vlastní předplatitelé. Mezi nimi je běžnou praxí sdílení hesel s rodinnými příslušníky a přáteli. Znamená to, že mnoho domácností sleduje filmy a seriály, aniž by za službu platily. Poskytovatel tím přichází o milionové příjmy, a proto chce proti tomu nyní zakročit. Generální ředitel Netflixu, Reed Hastings, v rozhovoru pro časopis Variety slibuje, že připravovaná opatření nakonec budou snesitelná.

Stále běží testovací fáze

netflixsharedaccount

Netflix chce zakročit proti sdílení účtů. Je to ale velmi citlivý krok, protože razantnějším postupem riskuje ztrátu uživatelů. | Zdroj: Tumisu/Pixabay

Zhruba před měsícem vyšlo najevo, že společnost Netflix zahájila první testy k omezení nešvaru nelegálního sdílení účtů. Některým uživatelům se zobrazilo oznámení, které je mělo přimět k uzavření vlastního účtu. Chodila také bezpečnostní výzva, kterou musel potvrdit skutečný majitel účtu.

Provozní ředitel společnosti Netflix, Greg Peters, zdůraznil, že tyto testy budou opakovat, aby získali přehled o reakcích a chování uživatelů. Je důležité vzít v úvahu rozdílné chování v různých zemích. Zatím lze jen těžko předpokládat, jaké budou konečné výsledky a jaké závěry z toho budou vyvozeny. Testy slouží k tomu, aby se proces zavedl a projevily se jeho přínosy i negativa. Uživatelé také mohou poskytnout zpětnou vazbu, jak by měl vypadat ideální model. Hastings vysvětlil, že změny by měly být smysluplné a uživatele by jim měli rozumět.

Netflix zatím nepodnikl žádné zásadní kroky nad rámec současných testů. Zda se odpovědní manažeři rozhodnou je ukončit a v dalších experimentech už nepokračovat, je ale zatím nejasné a spíš nepravděpodobné.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.