Menu

Špičky oboru budou hovořit o kvalitě vnitřního prostředí budov

16.01.2018 19:05 | Milan Loucký + Přidat komentář
Špičky oboru budou hovořit o kvalitě vnitřního prostředí budov

Špičky oboru budou hovořit o kvalitě vnitřního prostředí budov | foto: CHIP

Společnost KORADO, český výrobce otopných těles a poskytovatel komplexního řešení pro vytápění, připravuje bezplatné certifikované semináře na téma Kvalita vnitřního prostředí budov na počátku nového tisíciletí.

Špičky z oboru představí účastníkům nové technologie a inovace v oblasti chytrého bydlení, Smart Buildings a Smarf Home. Pohovoří o problematice úsporného vytápění, zdravého odvětrávání budov a budou se zabývat také legislativními požadavky z této oblasti. Série celodenních seminářů startuje 29. ledna 2018 v Praze, 30. ledna následuje Plzeň. V únoru pokračují semináře v Ostravě a Brně, v březnu v Hradci Králové.

Odborné semináře mají dva hlavní bloky – větrání a vytápění – a jsou zařazeny do projektu celoživotního vzdělávání ČKAIT a hodnoceny kreditními body. Přednášející a zároveň odborným garantem je Ing. Zuzana Mathauserová ze Státního zdravotního ústavu. Vystoupí také prof. Ing. Karel Kabele, CSc. z ČVUT Praha, Fakulta stavební, Katedra technických zařízení budov. Pozvání přijal také doc. Ing. Jiří Hirš, CSc. z Fakulty stavební Brno, Ústav technických zařízení budov.

V bloku věnovaném problematice větrání vystoupí zástupce společnosti KORADO Jan Frankovič, který pohovoří na téma lokálních větracích jednotek. Promluví rovněž majitel společnosti ThermWet Ing. Jan Grendel, který se bude věnovat centrálním rekuperačním jednotkám, jejich vývoji a inovacím, a to i včetně softwarového řešení. „Stále více zákazníků hledá způsob, jak zdravě větrat a současně se bránit prachu a alergenům z vnějšího prostředí. Rekuperační a větrací jednotky jsou řešením, jak tyto faktory eliminovat, a to nejen v domácnostech, ale také komerčních budovách. Tento moderní způsob větrání je plně v souladu s novým nařízením o snižování energetické náročnosti budov a významně se podílí na konečném hodnocení objektu v jeho energetickém štítku.“

Ing. Martinovi Preclíkovi a Ing. Vlastimilu Mikešovi bude patřit přednáškový blok z oblasti vytápění. Seznámí účastníky s benefity deskových otopných těles a budou přednášet rovněž na téma inovované řady konvektorů a další novinky v sortimentu. „Představíme stávající i inovované technologie s vysoce ekonomickým provozem – rychlým nástupem tepla, nízkou spotřebou energie a pozitivním vlivem na životní prostředí. Vysvětlíme výhody našeho řešení i způsoby implementace do komerčních budov i domácností,“ přibližují odborníci společnosti KORADO.

Termíny a místa školení:

•             29. ledna 2018 - Praha, Masarykova kolej (www.masarykovakolej.cz)

•             30. ledna 2018 - Plzeň, Primavera hotel (www.primaverahotel.cz)

•             20. února 2018 - Ostrava, CPI hotels (www.clarioncongresshotelostrava.com/en)

•             21. února 2018 - Brno, NOEM Arch (www.noemarch.cz)

•             28. března 2018 - Hradec Králové, KS Aldis (www.aldis.cz)

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení