Menu

Společnost O2 začne od února nabízet eSIM - elektronické SIM karty

31.01.2020 11:11 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Společnost O2 začne od února nabízet eSIM - elektronické SIM karty

Společnost O2 začne od února nabízet eSIM - elektronické SIM karty | foto: CHIP

Operátor O2 od února začne zákazníkům nabízet eSIM, tedy elektronickou SIM kartu vestavěnou do vybraných typů zařízení v podobě čipu.

eSIM podporuje všechny služby jako běžná plastová SIM, stačí do zařízení nahrát tzv. eSIM profil. K tomu je potřeba připojení k internetu nebo Wi-Fi a eVoucher od O2, na kterém zákazník najde svůj QR kód, PIN a PUK. eVouchery budou dostupné na prodejnách O2, kde O2 Guru zájemcům pomohou i s prvním nastavením. Objednat eSIM bude možné také online v samoobsluze Moje O2 nebo na zákaznické lince.

Od února bude možné eSIM využívat v telefonech iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Další zařízení budou postupně přibývat. Pokud telefon podporuje klasickou plastovou SIM i eSIM, bude možné využívat oba typy současně.

Mobilní operátoři Vodafone a T-Mobile už elektronické SIM karty nabízejí delší dobu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení