Menu

Synology odtajnilo spoustu novinek na nejbližší dobu

20.06.2018 13:56 | Milan Loucký + Přidat komentář
Synology odtajnilo spoustu novinek na nejbližší dobu

Synology odtajnilo spoustu novinek na nejbližší dobu | foto: CHIP

V rámci inovovaného veletrhu Cebit společnost Synology představila nový sortiment produktů, softwaru a systémových aktualizací.

Na akci, nazvané Synology Solution Exhibition byly představeny zástupcům médií a partnerů této společnosti novinky ze světa hardwaru a softwaru. Mezi největší novinky patří:

  • První Synology Mesh Router MR2200ac v kombinaci s aktualizovaným Synology Router Manager (SRM) 1.2.
  • Řešení Active Backup for Business.
  • Virtual Machine Manager (VMM) Pro s pokročilými funkcemi.
  • Škála nových modelů DiskStation a RackStation, jako jsou například modely DS619slim a RS1619xs+.

Derren Lu, generální ředitel Synology Inc. uvítal návštěvníky slovy: „Uživatelé byli hnací silou, všech vývojových snah naší společnosti Synology. Díky intenzivní komunikaci s našimi uživateli odhaluje jejich potřeby a rychle reagujeme na nové trendy a inovace díky našemu silnému vývojářskému týmu. Během této výstavy Synology Solution Exhibition se těšíme na zpětnou vazbu od uživatelů a partnerů, abychom mohli i nadále dodávat produkty, které nejlépe vyhoví potřebám uživatelů.“

Během celé konference, konané poblíž Výstaviště Hannover Messe bylo pak možné sledovat předvedení všech novinek a spousta zástupců společnosti Synology – jak jest jejím dobrým zvykem – byla připravena odpovídat na zvídavé dotazy partnerů i novinářů po čas celé akce.

Podívejme se nyní na stěžejní produkty Synology, které nás budou v nejbližší době provázet:

Revoluční zkušenost s řízením sítě: Synology Mesh Router MR2200ac a SRM 1.2

První mesh router společnosti Synology, MR2200ac, je vybaven čtyřjádrovým procesorem Qualcomm IPQ4019 a disponuje třípásmovým Wi-Fi, což umožňuje uživatelům rozšířit pokrytí Wi-Fi signálem prostřednictvím flexibilního nasazení. Všechny připojení a zařízení Wi-Fi je možné spravovat prostřednictvím jedné platformy – a tou je SRM. K tomu nastavení a vzdálenou správu lze provádět i prostřednictvím webového rozhraní stejně tak dobře, jako z mobilní aplikace DS router.

SRM 1.2 přichází s granulárnějšími konfiguracemi, jako je vytvoření profilu uživatele, podrobná správa používání, pokročilé webové filtry a funkce white listu. Díky integraci databází třetích stran, jako je například služba Bezpečné prohlížení Google a zpravodajských informací o hrozbách DNS/IP, si mohou domácí uživatelé, stejně jako IT administrátoři užívat bezproblémové a výkonné řízení svých sítí.

Centralizované řešení zálohování a virtualizace: Active Backup for Business and Virtual Machine Manager (VMM)

Active Backup for Business poskytuje úplnou ochranu pro různé pracovní zatížení z počítačů, Windows a Linux serverů a virtuálních počítačů. Podpora technologie změněného sledování bloků (CBT) zálohuje pouze modifikované bloky, zatímco globální deduplikace detekuje a odstraňuje duplicitní soubory. Tyto nástroje zvyšují účinnost zálohování a snižují zbytečnou spotřebu paměti.

VMM umožňuje uživatelům spouštět virtuální počítače v klastrové infrastruktuře až se sedmi zařízeními Synology NAS. Díky flexibilnímu škálování a nástroji živé migrace tak VMM optimalizuje vyvažování zátěže a předělování zdrojů. Nový VMM Pro podporuje plánované zálohování a replikaci virtuálních počítačů na jiný Synology NAS, čím dokáže chránit digitální datové zdroje. Virtuální počítače a fyzické servery mohou být zálohované prostřednictvím služby Active Backup for Business a obnovené na VMM, čímž se dosáhne zotavení po fyzické havárii (P2V) a účinně se minimalizuje RTO.

LiveCam, nová aplikace ve službě Surveillance Station 8.2, může nyní změnit i váš smartphone na IP kameru. Inovované centrum aplikací obsahuje 26 aplikací a nástrojů, které pomáhají uživatelům spravovat bezproblémově všechna rozšíření.

Ještě lepší zážitek pro uživatele: DSM 6.2 a úplně nové modely NAS

Po osmiměsíčním beta testování s více než 71 000 uživateli zařízení NAS, Synology konečně oficiálně oznámilo vydání ostré verze DSM 6.2, které uživatelům přináší spolehlivější, efektivnější a bezpečnější zážitek s NAS. Operační systém DSM 6.2 podporuje novou funkci Advanced LUN, která zvyšuje výkon sekvenčního zápisu až o 46 %, poskytuje bleskurychlé snapshoty a dokáže provést obnovu v průběhu několika sekund.

Přebudovaná Synology High Availability (SHA) 2.0 výrazně snižuje počáteční čas potřebný na nastavení klastru. Zbrusu nový systémový přehled a sledování zdrojů umožňují IT správcům ještě hlubší kontrolu aktivních a pasivních serverů. Inovované rozhraní pak umožňuje uživatelům řešit problémy velmi snadno s nabízenými pokyny, které stačí jen následovat, což minimalizuje prosotje služby.

Kromě toho Synology prezentovalo několik nově uváděných modelů NAS, které splňují širokou škálu potřeb jednotlivých uživatelů. Tak například jsou to: kompaktní model DS619slim, vysoce škálovatelný DS2419+, zcela nový 2U RackStation RS1219+ a RS1619xs+, což je vlajková loď série Synology 1U XS.

Představená zařízení budou v dohledné době k dispozici uživatelům, na jednotlivé příchozí modely vás budeme upozorňovat v našem online zpravodajství.

Upozornění pro čtenáře Chipu: Pokud se chcete orientovat v TOP 10 testovaných NAS serverech, zde jsou k nahlédnutí čtyřdiskové verze, a na tomto odkazu pak najdete dvoudiskové verze NAS. Tento seznam je pravidelně aktualizován a doplňován.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení