Menu

Tango v redakci

27.02.2017 15:50 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tango v redakci

Tango v redakci | foto: CHIP

Prvním smartphonem, který je technologií Tango vybaven je Lenovo phab2 Pro. Ten nyní máme v redakci na vyzkoušení, takže už máme první zkušenosti s Tangem. Po redakci se tak prohánějí dinosauři a domácí mazlíčci a zkoušíme, jak přesný je smartphone při měření vzdáleností.

Na technologii Tango začala společnost Google intenzivně pracovat v roce 2014 s cílem vyvinout platformu pro „počítačové vidění“, které umožní mobilním zařízením, jako jsou chytré telefony a tablety, zjistit jejich polohu vzhledem k okolnímu světu – bez pomoci GPS nebo jiných vnějších signálů. To pak umožní vývojářům vytvářet aplikace pro indoor navigace (navigace ve vnitřních prostorech), 3D mapování, 3D skenování objektů, měření rozměrů předmětů i místností, rozpoznávání okolí, rozšířenou realitu, okna do virtuálního světa, ke snadnější orientaci zrakově postižených osob v neznámém uzavřeném prostoru a samozřejmě i pro vzdělávání. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení