Menu

Test: Philips TAPH805 – sluchátka s aktivním potlačením šumu za férovou cenu

13.10.2020 09:00 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: Philips TAPH805 – sluchátka s aktivním potlačením šumu za férovou cenu

Test: Philips TAPH805 – sluchátka s aktivním potlačením šumu za férovou cenu | foto: Philips

Funkce aktivního potlačení okolních ruchů, výkonný zvuk a bezdrátová technologie jsou spolu se stylovým designem a vysokým komfortem nošení hlavními přednostmi nového modelu Philips.

Bluetooth sluchátka s aktivním potlačením okolních ruchů jsou oblíbená a není zrovna snadné sehnat model, který by spojoval vysokou kvalitu reprodukce s pohodlím, dlouhou výdrží a slušnou cenou. Philips TAPH805 to vše splňují.

Konstrukce circumaurálních sluchátek je pevná a odolná, a přestože jsou plastová, působí decentním dojmem a použitá umělá kůže příjemně sedí na hlavě. S komfortem jsme neměli problém ani po několikahodinovém provozu v kanceláři.

S hmotností 284 gramů patří k těžším, ale zato jsou osazeny baterií, která vydrží až 30 hodin provozu, bohužel se dobíjí jen starším microUSB portem. Ten je umístěn na levé mušli, na pravé je 2,5mm audiovstup a kolébkový ovladač hlasitosti a posunu mezi skladbami. Zmáčknutím se zapínají a při delším přidržení se spustí Bluetooth párování.

philipsph8051

ANC sluchátka Philips hned zaujmou atraktivním designem a velmi kvalitním zpracováním. | Zdroj: Philips

Stav sluchátek je uživateli přenášen ve hlasové podobě. Kvalita reprodukce je velmi dobrá a v cenové kategorii okolo 5 000 Kč patří k nejlepším. Sluchátka s přehledem zvládají prokreslení basů, přičemž ty nejsou přehnané a nedochází k jejich zahlcování. Projev je neutrální a kultivovaný, problém nemají ani s vážnou hudbou, ani s rockovými skladbami, jen elektronická hudba a techno jim moc nesedí. Prostorové podání je rovněž velmi dobré.

ANC je dnes téměř nutnost, i když kvalitnější poslech zajistí deaktivace této funkce. V tomto případě nechybí, funguje dobře, ale kvalit špičkových ANC modelů nedosahuje. Problémy jsme nezaznamenali ani při telefonování přes handsfree. Výdrž na baterii je velmi slušná, prakticky jsme dobíjeli jednou za týden. Součástí výbavy je pevné pouzdro na přenášení, adaptér do letadla i USB a audiokabel (3,5 mm / 2,5 mm).

Technická data:

Typ sluchátek circumaurální
Připojení Bluetooth 5.0 (A2DP, AVRCP, HFP, HSP, SBC), 2,5mm
Výdrž bez ANC / s ANC 25 / 30 hodin
Impedance 16 ohmů
Frekvenční rozsah 7–40 000 Hz
Citlivost sluchátek 90 dB
Hmotnost 284 g
Cena 4 990 Kč
CHIP výborný (1,4)

mohlo by vás také zajímat: test sluchátek connect it true wireless hyper-bass

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení