Menu

Tip pro Kalendář Google: jak zrychlit jeho používání díky klávesovým zkratkám

02.12.2022 15:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Tip pro Kalendář Google: jak zrychlit jeho používání díky klávesovým zkratkám

Tip pro Kalendář Google: jak zrychlit jeho používání díky klávesovým zkratkám | foto: Nick Morrison/Unsplash

Klávesové zkratky neusnadňují život jen uživatelům systému Windows nebo aplikací z Microsoft Office. Využít je můžete pro rychlejší ovládání i v mnoha dalších aplikacích, oblíbenou sadu od Google nevyjímaje.

Webový Kalendář Google (najdete jej na adrese calendar.google.com, kde se přihlásíte účtem Google), také podporuje klávesové zkratky, ale je třeba je nejprve aktivovat v nastavení. Chcete-li tak učinit, klikněte na tlačítko se symbolem ozubeného kola v pravé horní části kalendáře, přejděte na „Nastavení | Klávesové zkratky“ a aktivujte předvolbu „Povolit klávesové zkratky“.

Pak můžete pomocí kláves [1] až [6] přepínat mezi dostupnými zobrazeními kalendáře (tj. denním, týdenním a měsíčním zobrazením, uživatelsky definovaným zobrazením, přehledem záznamů a ročním zobrazením).

calendargoogle

Klávesové zkratky v Kalendáři: s Kalendářem Google můžete pohodlněji a rychleji pracovat s pomocí klávesových zkratek k nejdůležitějším funkcím. | Zdroj: Google Kalendář

Chcete-li vytvořit novou událost, stiskněte klávesu [C], zadejte požadované informace a stisknutím kláves [Ctrl] + [S] změnu uložte. Pokud chcete upravit už vytvořenou událost, můžete na ni kliknout a stisknout klávesu [E].

Pokud chcete vrátit zpět poslední krok, stiskněte klávesu [Z]. Po stisknutí klávesy [G] se zobrazí dialog „Přejít na datum“.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení