Menu
CHIP Speedtest

Android 10 bude povinný: přísnější požadavky Googlu na výrobce smartphonů

10.10.2019 12:00 | Jiří Palyza
Android 10 bude povinný: přísnější požadavky Googlu na výrobce smartphonů

Mnoho chytrých telefonů je dnes vybaveno zastaralými verzemi Androidu. To se ale brzy změní. Nejnovější verze bude povinná.

Nyní ale Google prosazuje nejnovější verzi. Podle nedávno zveřejněného dokumentu musí být všechny smartphony, které budou certifikovány od 31. ledna 2020, vybaveny Androidem 10.

Aktuálně zveřejněný dokument Googlu obsahuje nové certifikační požadavky společnosti na výrobce smartphonů. Google v něm zavazuje všechny výrobce chytrých telefonů s certifikací od 31. ledna 2020 k instalaci Androidu 10. Výrobci jako Samsung nebo HTC tak pravděpodobně učiní i bez doporučení Googlu. V souvislosti s novými specifikacemi musí být s nejnovější verzí Androidu dodávány i modely střední třídy.

V současnosti jsou na mnoha chytrých telefonech nainstalovány zcela zastaralé verze operačního systému, tříštění verzí u různých modelů je obrovské. Google chce co nejširší pokrytí systémem Android 10, a to pokud možno co nejdříve.

Google: Chyba zabezpečení Androidu způsobila rozruch

google-building

Zranitelnost linuxového jádra Androidu přidělala mnoha bezpečnostním expertům vrásky na čele. Umožňovala plné ovládnutí zařízení. Uživatelé by měli stahovat aplikace pouze ze známých a ověřených zdrojů.

Nebylo to tak dávno, kdy Googe díky Androidu způsobil nemalý rozruch. Interní experti varovali před bezpečnostní mezerou, kterou mohou zločinci zneužít k plnému ovládnutí smartphonů, postižených zranitelností. Chyba ve starších verzích operačního systému umožňuje hackerům převzít kontrolu nad zařízením po instalaci škodlivé aplikace.

Tato chyba zabezpečení by však měla být opravena v rámci říjnové aktualizace Androidu. Nebezpečí, že se stanete obětí hackerského útoku, je však poměrně nízké. Pokud nestahujete aplikace z pochybných a neověřených zdrojů a používáte pouze bezpečné zdroje, jako např. aplikace verifikované Google Play, mělo by to být v pořádku.

Android Q Beta 6 velmi dobrý
Android Q ke stažení - stáhněte si a otestujte pravděpodobně poslední beta verzi připravovaného systému Google OS Android 10. stáhněte si

 


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení