Menu

Galaxy S23: Samsung pravděpodobně plánuje velkou změnu v procesorech svých top modelů

11.04.2022 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Galaxy S23: Samsung pravděpodobně plánuje velkou změnu v procesorech svých top modelů

Galaxy S23: Samsung pravděpodobně plánuje velkou změnu v procesorech svých top modelů | foto: adrian2019/pixabay

Jsou náznaky, že Samsung chce do svých prémiových smartphonů instalovat čipy od MediaTeku. Výrobce doposud používal čipové sady MediaTeku pouze v omezené míře, a to pro levnou řady Galaxy A.

Jihokorejský výrobce zvažuje použít čipy od MediaTeku v modelech Galaxy S22 Fan Edition (FE) a Galaxy S23, které by měly být uvedeny na trh v druhé polovině roku 2022. Předpokládá se, že přibližně polovina modelů Galaxy S22 FE a Galaxy S23, které se budou prodávat v Asii, bude osazena čipy MediaTek.

Doposud Samsung pro své prémiové modely používal čipové sady od společností Qualcomm a Exynos. U modelů střední a nižší třídy se někdy používaly procesory MediaTeku, aby se snížily jednotkové ceny a zvýšila celková konkurenceschopnost. Bude to tedy poprvé, kdy budou čipové sady MediaTek použity v prémiových smartphonech Samsung.

MediaTeK chce zvýšit svůj tržní podíl

Podle společnosti Strategy Analytics (SA), která se zabývá průzkumem trhu, byl celosvětový podíl MediaTeku v roce 2021 26,3 %, což je druhá pozice hned za Qualcommem, který si ukousl celých 37,7 %. Za nimi následovaly společnosti Apple a Samsung Electronics s podíly 26,0 % a 6,6 %.

Výrobce MediaTek vypracoval plán, jak zvýšit svůj podíl na trzích ve Spojených státech, Koreji a Evropě mimo oblast čínského trhu se smartphony. Tam už je MediaTek více než pět let jedničkou. Z toho důvodů usilovně pracuje na spolupráci se Samsungem, který má pro změnu pozici světové jedničky mezi výrobci smartphonů. Pokud by do budoucna používal čipy MediaTeku i do svých špičkových modelů, výrobce polovodičů by tak mohl zvýšit svůj tržní podíl.

Zdroj: BusinessKorea

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení