Menu
CHIP Speedtest

Google Mapy: nový režim potěší mnoho uživatelů

24.09.2019 12:00 | Jiří Palyza
Google Mapy: nový režim potěší mnoho uživatelů

V květnu Google oznámil rozšíření map o režim inkognito. Nyní už jarní vize získává konkrétnější podobu. V těchto dnech novou funkci testují první uživatelé. Brzy by měla být dostupná široké veřejnosti.

V průběhu své vývojářské konference Google I/O společnost oznámila své plány v rozšíření Google Map o režim inkognito. Tato funkce bude pravděpodobně fungovat tak, jak ji známe z Chrome: pokud uživatel režim aktivuje, vyhledávání a trasy se neuloží. Také nebude k uživatelskému Google účtu uložena současná poloha. S aktivním režimem nebudou k dispozici ani personalizované nabídky z Google Map, jako jsou např. uložená místa.

Google testeři mají tuto funkci k dispozici předem

gmaps-displej

Obrazovka anonymního člena testovacího programu Maps-Preview.

Členové programu Maps-Preview, kteří funkci před jejím uvolněním testovali pro Google, byli informováni e-mailem o zveřejnění funkce režimu inkognito s mapami náhledů ve verzi 10.226 nebo novější. Informace od AndroidPolice je podle předchozích zkušeností jasným signálem, že ostatní uživatelé Google Map si nový režim už také brzy vyzkouší.

Vypadá to ale, že nový režim inkognito velkým překvapením nebude. Několik snímků od testerů napovídá, jak režim na Androidu vypadá a funguje. Po jeho zvolení v nabídce se celé menu zobrazí ve tmavších barvách, podobně jako v Chrome. Navíc zpráva v horní části obrazovky informuje, že je režim zapnutý.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení