Menu

iPhone 14 i další novinky: jaké produkty očekáváme na dnešní večerní události Apple

07.09.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
iPhone 14 i další novinky: jaké produkty očekáváme na dnešní večerní události Apple

iPhone 14 i další novinky: jaké produkty očekáváme na dnešní večerní události Apple | foto: Jonas Elia/Unsplash

Tak především novou generaci iPhone 14, ale i mnoho dalšího. Apple dnes večer v rámci své podzimní akce pravděpodobně předvede řadu nových produktů. Na co se mohou fanoušci značky těšit?

Ve středu 7. září, tedy dnes, Apple představí nový iPhone 14. Fámy, úniky a různé spekulace se o nové generaci oblíbeného smartphonu šíří už několik měsíců. Existuje několik názorů na to, co se v nové generaci změní. Zde je shrnutí specifikací, které v tuto chvíli předpokládáme.

iPhone 14: kolik modelů Apple plánuje?

Pravděpodobně budou k dispozici čtyři verze. Patří mezi ně dva malé modely iPhone 14 a iPhone 14 Pro, a větší verze iPhone 14 Max (také je možný název iPhone 14 Plus) a iPhone 14 Pro Max. Displej menších modelů bude mít úhlopříčku 6,1", větších potom 6,7". Oproti původním předpokladům budou mít 120Hz displej s funkcí "Always-on" pouze modely Pro.

Letos Apple pravděpodobně nepředstaví model iPhone 14 mini. Menší varianta se v posledních letech prodávala špatně, a proto ji Apple pravděpodobně z nabídky vyřadí.

iPhone 14: procesor, výkon a paměťová výbava

Podle předpovědí dobře informovaného zdroje, Minga-Chi Kua, který je z hlediska problematiky Apple insider, se v oblasti procesorů u standardních modelů nezmění nic. Opět bude osazen systém A15 Bionic. Dva modely Pro dostanou nový procesor A16 Bionic.

Všechny modely budou mít k dispozici 6 GB RAM. Rychlejší provedení LPDDR 5 ale dostanou pouze modely Pro. Zvětší se také kapacita paměťového úložiště. U nejvyšších modelů Pro se hovoří až o dvou terabajtech.

iPhone 14: fotoaparát a konektivita

iphone-camera

| Zdroj: Howard Bouchevereau/Unsplash

O fotoaparátech doposud bylo jen málo informací. V tuto chvíli se předpokládá, že podobně jako u předchůdců budou standardní modely vybaveny duálním fotoaparátem. Hlavní objektiv modelů Pro by poprvé mohl mít 48MPx objektiv.

Přední fotoaparát by alespoň u standardních modelů opět měl mít výřez. Modely Pro by naopak mohly mít průstřel v displeji. Podle informátora Kua bude oproti předchůdci selfie fotoaparát výrazně vylepšen. Poprvé bude k dispozici automatické zaostřování. Kromě toho se pravděpodobně zvýší světelnost z f/2,2 na f/1,9. To by mělo přispět k lepším snímkům při slabém osvětlení.

Podle informačních úniků se uživatelé pravděpodobně i nadále budou muset obejít bez USB-C. Na rozdíl od iPadů bude osazen známý konektor Lightning. Přenosová rychlost se ale pravděpodobně zvýší na úroveň USB 3.0.

iPhone 14: kolik budou nové modely stát?

Ceny nadcházející generace iPhonů zůstávají stále velkou neznámou. Často se diskutovalo o tom, že cena větších modelů bude vyšší než u iPhonu 13. generace. Naposledy se hovořilo o zvýšení ceny o 100 USD oproti předchůdcům.

Nejmenší model iPhone 14 by měl být jediný, který oproti svému předchůdci nezdraží.

Apple Watch Series 8 a Apple Watch Pro

applewatch

| Zdroj: Raagesh C/Unsplash

Kromě iPhonů se také očekává, že Apple představí nové chytré hodinky. Podle současných informačních úniků nebudou Apple Watch Series 8 žádnou zásadní aktualizací svých předchůdců. Tvar i velikost zůstanou stejné. Pravděpodobně ale bude přidaný senzor tělesné teploty, což rozšíří možnosti zdravotních funkcí.

Hodinky mají obsahovat čip S8, který by oproti svému předchůdci neměl přinést velký nárůst výkonu. Měl by být integrován režim nízké spotřeby, který šetří energii akumulátoru. Někteří zasvěcenci také očekávají funkci, která dokáže rozpoznat blížící se dopravní nehodu.

Kromě toho se očekává, že Apple představí také špičkovou verzi hodinek, která se bude jmenovat Apple Watch Pro. Předpokládá se zcela nový design, pravděpodobně s plochým displejem, ale bez plochých okrajů. Informátoři očekávají, že model Pro bude stabilnější, větší a bude osazen akumulátorem s delší výdrží. Předpokládaná cena verze Watch Pro se má pohybovat v rozmezí 900 až 1000 USD. Verze Pro navíc bude obsahovat všechny funkce, které jsou součástí nového modelu Series 8.

Apple AirPods Pro 2

airpodspro

| Zdroj: David Levêque on Unsplash

Pro milovníky poslechu Apple pravděpodobně představí aktualizovanou verzi AirPods Pro. Zatím ale není jasné, zda ji uvidíme už dnes, nebo až později před koncem roku.

Očekává se, že design se oproti předchůdci příliš nezmění. Integrace funkce "Find my" bude vylepšena a nabíjecí pouzdro bude pravděpodobně obsahovat otvory, aby bylo možné slyšet varovný zvuk v případě vypadnutí sluchátek. Inovovaný čip H1 má zajistit vyšší výkon.

Zdroj: 9to5macMacRumors

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení