Menu

Pražská hromadná doprava kompletně: Mapa PID vidí nově i pod zem

31.01.2023 10:54 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Pražská hromadná doprava kompletně: Mapa PID vidí nově i pod zem

Pražská hromadná doprava kompletně: Mapa PID vidí nově i pod zem | foto: Zdroj:Unsplash

Aktuální pozice všech autobusů a tramvají Pražské integrované dopravy jako na dlani – to nabízí webová aplikace mapa.pid.cz. Nově jsou na ní vidět i soupravy pražského metra.

Webová aplikace funguje už delší dobu. Na mapovém podkladu zde naleznete najednou i více než tisíc aktivních spojů městské i příměstské dopravy společně s informacemi o jejich trase, zpoždění, bezbariérovosti a dalších parametrech. Od včerejšího dne na mapě naleznete i vozy metra.

metro-nahled

Na webu mapa.pid.cz nově naleznete i soupravy metra. | Zdroj: Screenshot mapy mapa.pid.cz.

Uživatelé aplikace na mapě snadno najdou, kde se nachází oni i vozy integrované dopravy. Na každý spoj je možné kliknout a zjistit podrobnosti, tedy například, jaká je výchozí zastávka, kam spoj jede, jaké má aktuální zpoždění, o jaký typ vozu jde, zda má klimatizaci, zda poskytuje USB nabíječku, nebo zda jde o nízkopodlažní vozidlo. U tramvají se můžete podívat i na kartu a fotografie vozu.

mapa-nahled

O každém spoji si můžete zjistit užitečné informace - zda má klimatizaci, zda je nízkopodlažní a podobně. | Screenshot mapy mapa.pid.cz.

Dole na mapě si můžete zakliknout, zda se mají na mapě vykreslit i zastávky a také si můžete filtrovat, jaké spoje se mají zobrazit. Takže pokud vyplníte například „22“, na mapě uvidíte pouze polohu tramvají linky 22. Pokud zde vyplníte „metro“, zobrazí se pouze poloha vozů metra.

Zdroj: Mapa PID

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení