Menu

Nejzajímavější funkce PlayStation 5, o kterých jste možná nevěděli

14.09.2022 16:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Nejzajímavější funkce PlayStation 5, o kterých jste možná nevěděli

Nejzajímavější funkce PlayStation 5, o kterých jste možná nevěděli | foto: Hello Im Nik / Unsplash

PlayStation 5 patří k nejoblíbenějším herním konzolím v roce 2022. Víte ale, že s nejnovějším PlayStationem nemusíte jenom hrát hry? Nabízí celou řadu další aktivit pro zábavu. Nevěříte?

Možná už jste z různých stran slyšeli, že herní konzole, v tomto případě PlayStation 5 (ale platí to utilitárně i pro další konzole), není jen klasickou herní konzolí na hraní her, ale rovnou multimediální stanicí pro vaši domácnost. Co všechno umí, když nepočítáme hraní her?

Přehrávat Blu-ray

Pakliže “investujete” do dražší verze s diskovou mechanikou, ušetříte nejen na hrách, ale můžete si přes mechaniku libovolně přehrávat cokoliv, co máte na klasickém disku. PlayStation 5 přehraje CD, DVD a dokonce i Blu-ray. Pokud tedy máte doma sbírku DVD a Blu-ray disků, určitě ji nevyhazujte nebo neprodávejte. Namísto toho si vezměte popcorn a přehrajte si nějaký zajímavý film nebo seriál “po staru”.

Prohlížet internet 

PlayStation 5 nabízí vlastní webový prohlížeč. Můžete tedy jednoduše surfovat po internetu na velké ploše televize. Nutno však podotknout, že s klasickým gamepadem DualSense to nejde zrovna pohodlně, ale je to rozhodně něco, co vám může přijít vhod.

PlayStation 5

Věděli jste, že PlayStation umí přehrávat filmy a seriály? | Zdroj: Sony / PS5 press kit

A k čemu takový prohlížeč můžete opravdu využít? Třeba si přehrávat videa na platformách, které nemají vlastní zastoupení jakožto aplikace v PlayStation Storu.

Sledovat obsah na streamovacích platformách

Jak byla řeč o tom, že PS5 není jen konzole na hraní, ale celé multimediální centrum. Do PlayStationu si můžete kromě her stahovat i různé aplikace, například YouTube. Mnohem zajímavější je však třeba Netflix, HBO Max, Disney+ a další streamovací služby, které rádi využíváte.

Pravdou je, že většina z vás s PlayStationem má i chytrou aplikaci, na které používá streamovací služby. Pokud ale chcete zůstat ve hře, jen si odskočit na jeden či dva díly vašeho oblíbeného seriálu, není to žádný problém.

Zdroj: Autorský text, PlayStation Store

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Reakce na Jindra: O tom samo vím, nicméně to má s plnohodnotným prohlížečem společného houby. V článku je to ovšem tak prezentováno, a to chybně.

  Reagovat na komentář

  Zbytečnosti

  Používat PlayStation 5 na Netflix apd je absolutní hloupost, tedy pokud nemáte Smart TV která umožňuje mít aplikace těchto společností, jinak je to nesmysl a budete mít zbytečně akorát větší spotřebu elektřiny, mám Smart TV Samsung rok 2022 a mám v ní Skylink, 02 TV Sport pack, Netflix a HBO MAX a vše funguje na 100%

  Reagovat na komentář

  Prohlizec

  Reakce na JayM:
  PS5 ma prohlizec ale zatim je kryty.
  Nicmene jde vyvolat jednoduse.
  Napiste nekomu z pratel na PS5 zpravu a v ni uvedte odkaz na webove stranky a pak na v te zprave staci kliknout.

  Reagovat na komentář

  Webový prohlížeč

  Ps5 opravdu nedisponuje webovým prohlížečem pokud teda nechcete na web pres Twitter ale je to tak složité aspon pro me a pro lidi co nemaji Twitter

  Reagovat na komentář

  Reakce na Martin : Přehraje CD, opravdu?

  Reagovat na komentář

  Reakce na JayM: také mě zajímá webový prohlížeč, kde je?

  Reagovat na komentář

  Chyba

  Internetový Prohlížeč ani hudební běžné CD si na PlayStation 5 nespustíte.

  Reagovat na komentář

  Prohlížeč

  Můžete mi sdělit, kde má PS5 webový prohlížeč? To by myslím zajímalo všechny, pokud nebyl součástí poslední aktualizace. Díky!

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení