Menu

Nový iPhone SE a další novinky: údajně se na jaro chystá další velká událost Apple

17.01.2022 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nový iPhone SE a další novinky: údajně se na jaro chystá další velká událost Apple

Nový iPhone SE a další novinky: údajně se na jaro chystá další velká událost Apple | foto: Daniel Romero/Unsplash

Podle informací interních zdrojů Apple plánuje v blízké budoucnosti další prezentační akci. Kromě nového iPhonu SE se očekává také nový iPad Pro, iMac a MacBook Air.

Pokud jde o témata, týkající se společnosti Apple, patří novinář agentury Bloomberg, Mark Gurman, obvykle k nejlépe informovaným zpravodajům na celém světě. Jak nyní píše ve svém "Power-on" newsletteru – a přidává se i MacRumors se svým příspěvkem "Gurman: New iPhone SE and More Likely at Apple Event in March or April", společnost Apple pravděpodobně chystá na březen nebo duben letošního roku novou velkou akci, na které bude podle náznaků opět představena řada nových produktů.

Jako na každé akci společnosti Apple se největší zájem uživatelů soustředí na představení nových modelů iPhonu. Letos se ale zdá, že pozorovatele čeká menší zklamání. Podle Gurmana bude iPhone SE 3 s největší pravděpodobností představen, pravděpodobně se ale nebude jednat o zcela nový model.

Nový SE bude vycházet ze současného modelu se základem z iPhonu 8. Nejdůležitější inovací v levném modelu iPhonu bude podpora 5G. V úvahu připadají i menší vylepšení osazeného čipu, fotoaparátu a dalších specifikací.

iPhone SE 3 a další produkty: očekávají se tyto inovace Applu

iphonese

Oblíbený budgetový Apple iPhone SE se letos pravděpodobně dočká nástupce s podporou 5G. | Zdroj: Filipe Alves/Unsplash

Vzhledem k tomu, že samotných několik vylepšení iPhonu SE 3 by pravděpodobně za samostatnou akci nestálo, dobře informované zdroje očekávají i další novinky ze světa Apple: Gurman už před několika dny napsal, že kromě iPhonu SE 3 bude pravděpodobně na trh uveden mimo jiné nový iPad Pro s přepracovaným designem a nabíjením Qi, zcela nový MacBook Air s čipem M a nový iMac.

Bude zajímavé sledovat, zda se Applu po poměrně nevýrazném roce 2021 letos podaří přijít s něčím překvapivým.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení