Menu

Opera One – nový modulární internetový prohlížeč je připraven na AI

27.04.2023 12:55 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Opera One – nový modulární internetový prohlížeč je připraven na AI

Opera One – nový modulární internetový prohlížeč je připraven na AI | foto: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Opera uvolnila předběžnou verzi svého zcela přepracovaného prohlížeče, který má do konce roku nahradit stávající Operu. Jmenuje se Opera One, bude k dispozici pro všechny hlavní platformy a podle tvůrcům byl navržen tak, aby měl čistší vzhled a dostatek volného prostoru pro funkce umělé inteligence. Otevřené karty seskupuje do „ostrůvků“.

Prohlížeč Opera One má schopnost automaticky a intuitivně seskupovat webové stránky, které lidé otevírají, na základě jejich obsahu. Vývojáři to nazývají "ostrůvky karet" (tab islands). Například všechny stránky s podrobnostmi o restauraci otevře na jednom ostrově a všechny karty s dokumenty Google na jiném ostrově.

opera-nahled

Prohlížeč Opera One je připraven na umělou inteligenci. | Zdroj: screenshot Opera One.

Cílem je snížit zmatek a usnadnit přeskakování mezi úkoly, ať už pracovními, nebo osobními. Opera prý provedla průzkum a zjistila, že uživatelé jsou zahlceni množstvím karet, které mají otevřené, a přáli by si, aby se s tím prohlížeč nějak vyrovnal. Toto je odpověď Opery na tento problém. Uživatelé mohou stránky seskupovat i ručně. Mohou přetahovat karty mezi ostrůvky nebo vytvořit nový ostrůvek.

Kromě ostrůvků karet je Opera One ve výchozím nastavení vybavena funkcemi ChatGPT, ChatSonic a AI Prompts. Funkce AI Prompts navrhuje různé způsoby, jak mohou lidé chatboty používat k transformaci textu na stránce, například přeměnit kus textu na dialog z telenovely nebo z něj extrahovat informace a vytvořit kvízové otázky.

Zdroj: Opera One

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení