Menu

Proč Google v současnosti nakupuje stovky použitých laptopů na eBay: testuje svůj ChromeOS Flex

08.08.2022 08:20 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Proč Google v současnosti nakupuje stovky použitých laptopů na eBay: testuje svůj ChromeOS Flex

Proč Google v současnosti nakupuje stovky použitých laptopů na eBay: testuje svůj ChromeOS Flex | foto: Olena Sergienko/Unsplash

Google v současné době hromadně skupuje starší notebooky od různých výrobců na eBay. Souvisí to s jeho nedávným oznámením, kdy uvolnil ChromeOS Flex k obecnému použití. Nový operační systém chce otestovat na starších zařízeních.

Agentura Bloomberg přišla s informací, že tým společnosti Google, zodpovědný za ChromeOS, začal na tržišti eBay vykupovat starší notebooky od výrobců, jakými jsou Lenovo, Acer, Fujitsu nebo Apple. Cílem je na těchto zařízeních otestovat nový operační systém ChromeOS Flex.

Jde o cloudový systém, vyvinutý především pro provoz webových aplikací jako například GMailu nebo Dokumentů Google. Zástupci Googlu očekávají, že Flex pomůže dále provozovat starší počítače, na kterých mohou cloudové aplikace bez problému běžet. To by mělo přinést úsporu uživatelům, ale také snížení elektronického odpadu. Jde o protipól Windows 11, které mají oproti Windows 10 vyšší hardwarové nároky a mnohé současné počítače s novým systémem Microsoftu nejsou kompatibilní.

Google skupuje staré notebooky: připravuje záchranu pro stárnoucí zařízení?

supportlist

Pro přípravu instalačního USB flash disku systému ChromeOS Flex budete potřebovat alespoň 8 GB volné paměťové kapacity. Také se vyplatí podívat se na seznam kompatibilních zařízení. | Zdroj: Support Google/Certified Models List

Michael Wendling, vedoucí produktové divize Flex, k tomu sdělil, že existuje mnoho škol a malých podniků, které se nechtějí zbavit starších notebooků, odložených v tuto chvíli ve skříni. Často jsou na vině jejich zastaralé operační systémy, které způsobují, že šest až osm let starý hardware je pomalejší, než by nutně musel být.

V průběhu prvních testů už Wendlingův tým slavil úspěchy. Vzhledem k tomu, že Flex vyžaduje podstatně méně prostředků, lze prokázat "překvapivé zvýšení rychlosti".

ChromeOS FLex si můžete stáhnout zdarma a instalovat prostřednictvím USB flash disku. Dá se také vyzkoušet v live módu bez zásahu do stávajícího systému a pevného disku.

Zdroj: Bloomberg

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Mám to nainstalované na Lenovo Think Pad x131e a v pohodě to jede.

    Reagovat na komentář

    potlesk, windows sa nemestia do koze a potrebuju konkurenciu

    fungujem na w 8,1 a 10, vyhybam sa 11 ako sa len da a seriozne pokukujem po linuxoch, ms uz potrebuje cez pysk za to co vyvadzaju, steam OS je dobry smer a ked to umozni hranie na akomkolvek pc s win, linux alebo macos tak to uvolni ruky mnohym userom byt slobodnym a vykakat sa na obmedzujuci win, fungovat mozes na linuxe alebo chromebooku bez windowsu a ked gamit tak emulator androidu alebo steam os pre win hry a ides..... defenestrovat windows…

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení