Menu

Reality Pro: Nová náhlavní souprava VR od Applu bude představena za několik měsíců

11.01.2023 13:56 | Josef Mika + Přidat komentář
Reality Pro: Nová náhlavní souprava VR od Applu bude představena za několik měsíců

Reality Pro: Nová náhlavní souprava VR od Applu bude představena za několik měsíců | foto: Unsplash/Christine Sandu

Apple údajně představí svůj nový VR headset ještě před letošní červnovou konferencí WWDC. Přečtěte si, co už o zařízení víme.

Mark Gurman z agentury Bloomberg ve svém nejnovějším příspěvku Power On Newsletter (MacRumors) píše, že nový VR headset Applu „Reality Pro“ bude pravděpodobně představen ještě před červnovou tradiční akcí WWDC. Než se brýle na podzim dostanou k prvním zákazníkům, bude prý vývojářům představen operační systém xrOS. Programátoři by se měli včas seznámit s funkcemi softwaru.

Gurman dále uvádí, že náhlavní souprava měla být veřejnosti představena už v lednu. Tento harmonogram však zřejmě nebylo možné dodržet, a proto se nyní usiluje o datum před WWDC.

Headset pro virtuální realitu Reality Pro bude pravděpodobně určen především profesionálním uživatelům

Podle zasvěceného zdroje již Apple spolupracuje s „významnými vývojáři“ na aplikacích pro operační systém xrOS. Ukazuje se, že náhlavní souprava „Reality Pro“ bude určena především profesionálním uživatelům a vývojářům. V příštích letech by pak měl následovat headset určený pro běžné uživatele, který by měla být výrazně levnější.

Zdá se, že Apple vkládá do nového výrobku značné naděje. Podle současných dohadů bude například iOS 17 obsahovat výrazně méně inovací právě proto, aby se vývojáři mohli více soustředit na vývoj „Reality Pro“ a souvisejícího operačního systému.

Zdroj: MacRumors

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.