Menu

Samsung Galaxy Z Fold 4 v testu odolnosti: youtuber poškrábal mobil za 50 tisíc pouhým nehtem

31.08.2022 10:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Samsung Galaxy Z Fold 4 v testu odolnosti: youtuber poškrábal mobil za 50 tisíc pouhým nehtem

Samsung Galaxy Z Fold 4 v testu odolnosti: youtuber poškrábal mobil za 50 tisíc pouhým nehtem | foto: Samung / Galaxy Z Fold 4 press kit

Samsung Galaxy Z Fold 4 je aktuálně nejdražší konvenční smartphone na trhu. Jak si ale skládací novinka korejského výrobce poradí v testu odolnosti oblíbeného youtubera JerryRigEverything?

Nové skládačky Samsungu zrovna moc inovací nepřináší, vypadají prakticky identicky a stojí pořád hodně peněz. Z Fold 4 stojí v nejnižší konfiguraci 12/256 GB 44 990 Kč vč. DPH, v té nejvyšší (12/1024 GB) pak 54 990 Kč vč. DPH. Rozhodně tedy nejde o levný produkt.

Samsung Galaxy Z Fold 4 v testu odolnosti

Od takovéhoto smartphonu očekáváte, že bude vyroben z dostatečně kvalitních materiálů, aby jej nebylo možné snadno poškodit. Skládací smartphony však nemají zrovna ukázkovou odolnost proti prachu a mikročástečkám nečistot, což dokazuje i letošní generace. Samsung naštěstí opatřil nového Folda odolností proti vodě dle certifikace IPX8 a na svém svém webu jej nazývá “nezničitelným”. Pojďme se podívat, jaký na to má názor youtuber JerryRigEverything, který se věnuje testům odolnosti.

Na svém posledním videu ukazuje, že mobil je celý z kovu, pouze venkovní displej a záda jsou překryta sklem Gorilla Glass. Lámání chleba však nastává ve chvíli, kdy se vrhne na vnitřní displej, který nedisponuje krycím sklem – je totiž ohebný. Stejně jako všechny předchozí generace, také ta poslední je snadno zničitelná pouhým nehtem, takže při používání budete muset dbát zejména na to.

| Zdroj: JerryRigEverything / YouTube kanál

Neoblomná skládačka

Jinak se ale ukazuje, že konstrukce nového Foldu je opravdu velice pevná. V zavřeném stavu není možné obě poloviny přístroje zlomit holýma rukama. Po tom, co smartphone rozevřete, se nabízí zlomit jej v kloubu. Ani to ale nejde snadno, a i když se telefon prohne, neponičí se. Za to si zaslouží Samsung pochvalu. Je super vidět, že skládačky dávno neplatí za tak křehká zařízení, jako na začátku.

Velmi odolný se v tomto ohledu zdá také nový Z Flip 4. Letošní véčko sice JerryRigEverything zatím nevyzkoušel, nicméně loňský model s označením Flip 3 si vedl v testu konstrukce velmi dobře a pod silnýma rukama se nezlomil. Obdobný výsledek očekáváme také u Z Flipu 4.

Zdroj: JerryRigEverything / YouTube kanál

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení