Menu

Samsung představil revoluční technologii: je to budoucnost displejů u smartphonů?

26.05.2023 07:35 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Samsung představil revoluční technologii: je to budoucnost displejů u smartphonů?

Samsung představil revoluční technologii: je to budoucnost displejů u smartphonů? | foto: Lukenn Sabellano/Unsplash

Jihokorejská úspěšná společnost se pochlubila novou technologií pro displeje chytrých telefonů. Mnozí znalci z branže ji považují za revoluci. 

Tento týden proběhl v Los Angeles veletrh SID Display Week a Samsung nepřijel s prázdnou. Této příležitosti využil k představení nového displeje s názvem Sensor OLED Display (SOD). Jeho největší inovací je výrazné zlepšené rozpoznávání otisků prstů a biometrie v chytrých telefonech a tabletech.

Je vybaven vestavěnou organickou fotodiodou, citlivou na světlo (OPD), která na rozdíl od současných řešení není zabudována samostatně a zpravidla na jednom místě.

Použití OPD umožňuje snímání otisků prstů na celé obrazovce namísto použití pouze její části nebo spodní plochy, jak je tomu například u současných modelů Samsungu Galaxy S23 a S23 Ultra. Zlepšuje také zabezpečení, protože při ověřování lze zadat více ID nebo otisků prstů.

Nové displeje Samsungu také měří zdravotní a biometrické údaje

samsungdisplay

Takto by mohlo vypadat snímání údajů zdravotních ukazatelů na senzorických OLED displejích Samsungu. | Zdroj: Samsung

Nejzajímavější vlastností displeje Sensor OLED je ale podpora snímání biomarkerů, tedy údajů o aktuální zdravotní kondici uživatele. Podle informací Samsungu panel využívá ke sledování zdravotního stavu uživatele a jeho biologických indikátorů OLED světlo .

Konkrétně jde o světlo, které ozáří cévy prstů uživatele při zatlačení na displej. Podle změn odraženého světla, které dopadne zpět na displej, a jeho zalomení zařízení dokáže určit krevní tlak a srdeční frekvenci. Metoda je částečně podobná způsobu, jakým funguje bioaktivní senzor "3 v 1" u hodinek Samsung Galaxy Watch 5 Pro. Ten využívá světelné spektrum a lasery.

V těchto dnech zatím není jasné, kdy se nová technologie objeví v chytrých telefonech nebo tabletech Samsung. Vzhledem k tomu, že už byla představena v rámci konference, by to mohlo být brzy.

Zdroj: SamsungDisplay Week 2023

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení