Menu

Steam končí s podporou letitých Windows: na verzích 7, 8 a 8.1 už si příští rok nezahrajete

29.03.2023 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Steam končí s podporou letitých Windows: na verzích 7, 8 a 8.1 už si příští rok nezahrajete

Steam končí s podporou letitých Windows: na verzích 7, 8 a 8.1 už si příští rok nezahrajete | foto: Sean Do/Unsplash

Podobně jako i jiní poskytovatelé služeb, také herní gigant Steam ohlásil ukončení podpory starších verzí Windows. Stane se tak v roce 2024 a uživatelé, kteří doposud Steam provozují na verzích 7, 8 a 8.1, ztratí ke službě přístup.

K ukončení podpory Steamu dojde hned prvního ledna 2024 a zástupci provozovatele, společnosti Valve, k tomu uvedli, že klient služby Steam už nebude na Windows 7, 8 a 8.1 fungovat.

Aby uživatelé neztratili přístup ke své knihovně her a dalším produktům, které si prostřednictvím Steamu nakoupili, budou muset aktualizovat na novější verzi Windows.

Tuto plánovanou změnu společnost oznámila v nejnovější beta verzi aktualizace služby Steam. Ta nyní hráče na operačních systémech Windows 7, 8 a 8.1 upozorní výmluvným oznámením "End of Life" s doporučením přejít nebo upgradovat na novější verzi ještě před ukončením podpory pro letité systémy.

Upozornění by měli obdržet i běžní uživatelé herní platformy Steam.

steam

Steam končí s podporou letitých Windows. Stane se tak od 1. ledna 2024. Do té doby mají uživatelé čas upgradovat na modernější podporované verze systému od Microsoftu. | Zdroj: Store.steampowered.com

Zástupci společnosti Valve plánované ukončení podpory vysvětlují skutečností, že nejnovější funkce ve službě Steam využívají vestavěnou verzi browseru Google Chrome, která už ve starších verzích Windows nefunguje.

Navíc budoucí verze Steamu budou vyžadovat aktualizaci funkcí a zabezpečení Windows, které jsou k dispozici pouze v systémech Windows 10 a 11.

Podle výsledků vlastního průzkumu společnosti Valve pracuje s verzemi Windows, které budou vyřazeny z podpory, 1,86 % uživatelů Steamu. Drtivá většina uživatelů Windows, kterou tvoří 96,37 % všech aktivních účtů na herní platformě, používá Windows 10 (62,33 %) a Windows 11 (32,06 %).

Zdroj: Neowin

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Jsou to normální lumpové. Kupovat hry se posledních 10–15 let nevyplácí. Steam dokonale zabil legální hraní. Tak holt zase pokvete pirátství.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení