Menu

Umělá inteligence Bard od Googlu pomůže i s kódováním

24.04.2023 09:56 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Umělá inteligence Bard od Googlu pomůže i s kódováním

Umělá inteligence Bard od Googlu pomůže i s kódováním | foto: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Google aktualizoval umělou inteligenci nazvanou Bard o možnost pomáhat lidem s programováním a vývojem softwaru, včetně generování kódu, ladění kódu a jeho vysvětlování. Jde ale stále jen o experiment, jehož výstupy musíte prověřit.

Od doby, kdy Google spustil Bard, který umožňuje spolupracovat s generativní umělou inteligencí, se uživatelé ptali po možnosti využít ho pro programování. Tu teď Google do systému přidal a tak vám Bard nyní pomůže s úkoly v oblasti programování a vývoje softwaru, včetně generování kódu a ladění.

Tyto funkce Google spouští pro více než 20 programovacích jazyků včetně C++, Go, Java, Javascript, Python a Typescript. A kód jazyka Python můžete snadno exportovat do služby Google Colab - není nutné jej kopírovat a vkládat. Bard vám také může pomoci s psaním funkcí pro tabulky Googlu.
Kromě generování kódu vám Bard pomůže vysvětlit úryvky kódu. To je užitečné, pokud se učíte programovat nebo pokud potřebujete další podporu, abyste pochopili, co může být výstupem bloku kódu.

goo-nahled

Bard pro vás nyní může vygenerovat kód v Pythonu, který můžete snadno exportovat do Google Colab. | Zdroj: screenshot Google Bard.

Bard vám také může pomoci s laděním kódu, a to i kódu, který sám napsal. Pokud vám Bard zobrazí chybové hlášení nebo kód, který nedělá to, co jste zamýšleli, stačí Bardovi říct "tento kód nefungoval, prosím, oprav ho" a Bard vám s laděním pomůže.

Jde zatím o experiment, takže Bard někdy může poskytovat nepřesné, zavádějící nebo nepravdivé informace a to i přesto, že je sebevědomě prezentuje. Pokud jde o kódování, Bard vám může poskytnout sice funkční kód, ale kód který neodpovídá vašim představám, nebo vám poskytne kód, který není optimální nebo je neúplný.

Odpovědi Bardu proto vždy překontrolujte a pečlivě otestujte a zkontrolujte kód, zda neobsahuje chyby, nedodělky a zranitelnosti, než se na něj začnete spoléhat. V mnoha případech může Bard pomoci optimalizovat váš kód tím, že jej zrychlí nebo zefektivní. Stačí reagovat na úvodní výstup Barda otázkou "Mohl bys prosím tento kód zrychlit?".

Zdroj: Boogle blog

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Bard isn’t currently supported in your country. Stay tuned!
    Takže jedině přes nějakou vpn.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení