Menu

Vytvořil design iPhonu, iPadu a MacBooku: teď s ním Apple končí

14.07.2022 16:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Vytvořil design iPhonu, iPadu a MacBooku: teď s ním Apple končí

Vytvořil design iPhonu, iPadu a MacBooku: teď s ním Apple končí | foto: Sirisvisual/Unsplash

Jony Ive byl dlouholetým zaměstnancem Apple a jeho designérský rukopis se vepsal do mnoha ikonických prvků produktů výrobce. Nyní jeho firma spolupráci s Applem končí. Důvody jsou neznámé. Spekuluje se o přemrštěné ceně, ale i o tom, že smlouva sehrála svou roli pro uklidnění investorů. 

Bývalý šéfdesignér firmy Apple, Jony Ive, už nebude pro technologického giganta pracovat. Jeho smlouva už nebyla v tomto smyslu obnovena. Píše o tom New York Times.

Ive je z velké části zodpovědný za design produktů Apple v posledních desetiletích. Mimo jiné navrhl první iPhone a hodinky Apple Watch. Mezi jeho aktuální projekty patří nový iMac.

Býválý šéfdesignér Jony Ive končí spolupráci s Applem: důvody jsou stále neznámé

Ive do Apple nastoupil v roce 1992 a několik let tam působil jako hlavní designér. V roce 2019 ale společnost opustil. Od té doby pracuje jako externí partner Apple, a to v rámci své vlastní společnosti LoveFrom.

Přesné důvody ukončení spolupráce nejsou známy, Ive ani Apple se k tomu zatím nevyjádřili. Za své služby si ale 55letý designér nenechává platit zrovna málo. Víceletá smlouva z roku 2019 měla pravděpodobně hodnotu 100 milionů USD. Je možné, že Apple už není ochotný tak vysokou částku nadále platit.

Zdroj: New York Times

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.