Menu
CHIP Speedtest

Užitečná aktualizace pro Microsoft Teams: velké videokonference jsou ještě snazší

03.07.2020 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Užitečná aktualizace pro Microsoft Teams: velké videokonference jsou ještě snazší

Užitečná aktualizace pro Microsoft Teams: velké videokonference jsou ještě snazší | foto: CHIP

Uživatelé programu Teams se mohou těšit na další vylepšení populárního softwaru pro videokonference. Microsoft opět navýšil počet účastníků schůzek.

Díky funkci "meetings" mohou uživatelé Microsoft Teams zahájit videochatovací setkání s mnoha účastníky. Zejména v době možné práce z domova, ale i ze vzdálených pracovišť vzhledem k omezením v cestování, jde o praktickou funkci.

Pro tuto funkci doposud existovala omezení týkající se počtu účastníků a délky schůzek. Jak je ale vidět na plánu prací Microsoftu, schůzek se nyní může účastnit 300 namísto předchozích 250 účastníků.

Doposud Teams na obrazovce zobrazily maximálně devět účastníků a v tomto ohledu zaostávají za konkurencí. Oproti tomu například Zoom už dlouho umí až 49. Microsoft nyní oznámil, že uživatelé Teams budou mít v budoucnu možnost vidět také až 49 účastníků. Tato funkce by měla být k dispozici všem uživatelům od podzimu.

Vyzkoušejte si Microsoft Teams

teams-logo

Microsoft Teams 1.3.00.15561

CHIP hodnotí Dobrý

Videokonferenční platforma společnosti Microsoft poskytuje silné softwarové řešení pro komunikaci v týmech.

Stáhněte si

 

Výhody
zjednodušená komunikace uvnitř týmu
mnoho integrovaných funkcí chatu
Nevýhody
plný rozsah funkcí pouze s předplatným sady Office 365

Více pořádku v konferencích

teamsupgrade1

Microsoft Teams: při videohovorech by mělo být brzy možné vidět na obrazovce celkem 49 účastníků.

Videokonfence s více účastníky mohou být někdy docela matoucí. Microsoft nedávno zavedl dvě praktické nové funkce pro Teams, které uživatelům v tomto ohledu mohou pomoci.

Nová funkce "Přihlásit se" umožňuje účastníkům videokonference snadněji zdůraznit, že chtějí něco říci aniž by přerušovali ostatní. Pokud se stiskne symbol ruky, který se nachází na ovládací liště Teams, vedle jména, obrázku nebo videa účastníka se objeví malá ikona. Pro konference s velkým počtem účastníků je to chytrá inovace, která vnáší do setkání trochu větší řád.

Novinkou je také vytvoření seznamu účastníků pouhými několika kliknutími. Pro výkaz účasti stačí kliknout na tlačítko "Zobrazit účastníky" a poté na "Zobrazit seznam účastníků". Vygeneruje se soubor CSV, který se dá stáhnout a obsahuje jméno a čas, kdy se jednotliví účastníci připojili a kdy odešli.

mohlo by vás také zajímat: microsoft konečně sjednocuje jednotlivé verze Skype do jedné

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.