Menu

Uživatelé Androidu, buďte opatrní: je dobré hned odstranit tři nebezpečné aplikace

11.01.2020 08:55 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Uživatelé Androidu, buďte opatrní: je dobré hned odstranit tři nebezpečné aplikace

Uživatelé Androidu, buďte opatrní: je dobré hned odstranit tři nebezpečné aplikace | foto: CHIP

Uživatelé Androidu, kteří používají obchod Google Play, by měli obezřetně sledovat, co stahují. Výskyt malwaru je stále častější.

Při stažení malwaru může dojít k infiltraci škodlivého kódu do mobilního zařízení uživatele a je velmi komplikované se jej následně zbavit. Díky integrovaným obchodům přímo do prostředí operačního systému chytrých telefonů mají uživatelé k aplikacím snadný přístup. Za širokou nabídkou, která je v současnosti k dispozici, se ale skrývají i aplikace, které obsahují trojské koně a další malware. Ten po instalaci na mobilní zařízení uživatele může získávat jeho osobní data, odposlouchávat komunikaci anebo napadnout elektronické bankovnictví. Nyní se objevily tři aplikace, které v Obchodu Google Play znamenaly pro uživatele bezpečnostní riziko.

Jedná se o aplikace "Camero", "Filecryptmanager" a "Callcam". Podle informací bezpečnostních expertů ze společnosti TrendMicro aplikace odesílají uživatelská data, geolokační údaje, informace o fotoaparátu a soubory na server třetí strany. Zvlášť kritická z hlediska bezpečnosti je skutečnost, že uniklé informace obsahovaly i snímky obrazovek s informacemi o účtech z různých uživatelských aplikací v Androidu. Mezi údaji o postižených účtech se objevily aplikace Outloook, Twitter, Yahoo Mail a dále Facebook, Gmail a Chrome. Ty byly cíleně prohledávány výrobcem tří škodlivých aplikací.

Pokračování článku

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení