Menu
CHIP Speedtest

Uživatelé Androidu, buďte opatrní: je dobré hned odstranit tři nebezpečné aplikace

11.01.2020 08:55 | Jiří Palyza
Uživatelé Androidu, buďte opatrní: je dobré hned odstranit tři nebezpečné aplikace

Odstraňte škodlivé aplikace co nejdříve

dangerousandroidapps1

V některých případech se škodlivé aplikace schovají do složky nebo skupinového zástupce. Nejsou tak přímo viditelné na ploše a unikají pozornosti uživatele.

Pokud jste si do zařízení Android instalovali jednu ze tří aplikací s názvy "Camero", "Filecryptmanager" nebo "Callcam", je dobré ji okamžitě odinstalovat. "Callcam" se brání tím, že ikonu aplikace skryje tak, že není viditelná mezi ostatními aplikacemi na ploše, ale lze ji objevit až v "app draweru", tedy skupinovém zástupci více aplikací.

Aplikace už byly z obchodu Google Play odstraněny, k dispozici ke stažení byly od března 2019. I když se informace o škodlivých aplikacích, které jsou k dispozici na platformě Googlu, množí, podle informací samotného provozovatele by měl být počet aplikací s kritickým obsahem velmi nízký. Údajně si škodlivé programy z obchodu stáhlo pouze 0,08 procent všech uživatelů Androidu. Na zlepšení ochranných opatření v oblasti kybernetické bezpečnosti spolupracuje Google od listopadu 2019 s bezpečnostními společnostmi.


Předchozí část článku

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení