Menu

Velká fúze značek smartphonů: OnePlus a Oppo se spojí

22.06.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Velká fúze značek smartphonů: OnePlus a Oppo se spojí

Velká fúze značek smartphonů: OnePlus a Oppo se spojí | foto: javipolinario/Pixabay

Na trhu chytrých telefonů se chystá velké spojení: společnosti Oppo a OnePlus oznámily, že budou v budoucnu spolupracovat ještě těsněji.

Pět měsíců poté, co se společnosti OnePlus a Oppo rozhodly spojit své výzkumné a vývojové týmy, dnes obě společnosti oznámily, že se OnePlus bude "dále integrovat" se společností Oppo. Jinými slovy, obě společnosti se spojují.

Podle podmínek těsnějšího partnerství budou obě značky chytrých telefonů sdílet týmy a zdroje, což v minulosti činily spíše diskrétně. Přesto by měla být společnost OnePlus schopna "fungovat nezávisle".

Společnost OnePlus s Oppo v tichosti spolupracuje už několik let a zdá se, že tento poslední krok se týká spíše obchodní stránky věci, takže z pohledu spotřebitele by se toho nemělo příliš změnit. Alespoň prozatím.

Společnost OnePlus ve svém prohlášení uvedla, že nově oznámená fúze znamená, že "má k dispozici více zdrojů, aby pro vás mohla vyvíjet ještě lepší produkty". Tento krok by jí měl také umožnit být "efektivnější, například přinášet rychlejší a stabilnější aktualizace softwaru" pro své chytré telefony.

Sloučení společností Oppo a OnePlus: povede fúze ke zlevnění chytrých telefonů?

oneplus

| Zdroj: Pexels/Pixabay

Jak toho chce dosáhnout, se teprve uvidí. Společnosti OnePlus a Oppo v současné době provozují nezávislé softwarové týmy, takže je těžké říci, jak se bude situace vyvíjet v budoucnu.

Spojení společností OnePlus a Oppo by také mohlo vést ke zlevnění telefonů OnePlus. Očekává se, že model Nord 2 bude rebrandingem modelu Realme X9 Pro - Realme je další dceřinou společností Oppo - a loňský Nord N100 byl rebrandingem Oppo A53.

Jaký bude skutečný efekt výsledku tohoto spojení pro spotřebitele, ukáže až čas. Zatím ale vše nasvědčuje tomu, že Oppo a OnePlus se chtějí stát dalšími Huawei a Honorem.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení