Menu

Více přehlednosti pro uživatele Androidu: Obchod Google získá důležitou funkci

22.06.2020 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Více přehlednosti pro uživatele Androidu: Obchod Google získá důležitou funkci

Více přehlednosti pro uživatele Androidu: Obchod Google získá důležitou funkci | foto: CHIP

Obchod Google Play by měl být v budoucnu pro uživatele mnohem přehlednější. Znamená to, že nákupy v aplikacích se zobrazí nejen v konkrétním titulu, ale také v seznamu na stránce Obchodu Google.

Uživatelé Androidu mají díky Obchodu Google přístup k obrovskému množství aplikací a mohou si jimi vybavit svůj telefon. Mnohé z těchto aplikací jsou na první pohled zdarma, ale nabízejí nákupy v aplikaci, které je pomáhají financovat. U pochybných titulů jsou tyto nákupy v aplikacích pro uživatele Androidu skryté a obtížně rozpoznatelné. To je přesně důvod, proč nyní Google chce obchod Play v tomto ohledu více zprůhlednit.

Na svém vlastním blogu se Google zmínil o tom, že testuje pro Obchod Play novou funkci. Pro vývojáře aplikací jde o možnost ukládat nákupy v aplikacích externě a zobrazovat je přímo na stránce obchodu. To by znamenalo, že nákupy už nezůstanou skryty a bude o nich větší přehled. Uživatelé, kteří by měli zájem o konkrétní aplikaci si pak lépe mohou vybrat, zda sáhnout po omezené verzi (obvykle s reklamami) nebo prémiové testovací verzi, která je poté během několika dnů převedena na předplatné, pokud nedojde včas ke zrušení a deinstalaci. Platba by se pak prováděla prostřednictvím Obchodu Play.

Obchod Google Play by měl přidat ještě další rozšíření

googlestore1

Do budoucna by měl být obchod Google Play pro uživatele mnohem více transparentní. Zdroj: Googleblog.com

Ve skutečnosti jde ale z pohledu mnohem větší přehlednosti o nákupech jen o malý krok. Souvisí to s aktuálním konceptem nové funkce. Testuje se prozatím pouze u vybraných vývojářů. Také zatím zůstává na svobodném rozhodnutí vývojářů, zda budou i nadále spravovat nákupy v aplikaci pouze jejím prostřednictvím, nebo v obchodu Google Play. Pokud by vše došlo do stavu, že nová funkce bude uvolněna pro všechny vývojáře aplikací, i tak by jistě zůstalo mnoho z nich, kteří by ji nepoužívali.

Je možné si představit, že dojde k postupnému zavádění této funkce pro lepší ochranu uživatelů systému Android. Tento plán je ale zatím ve hvězdách. Nejprve musí dobře dopadnout všechny testy, aby Google ve vývoji postoupil dál. Poté se snad dočkáme.

mohlo by vás také zajímat: pro Whatsapp se připravují nové funkce – uživatelé se mohou začít těšit

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení