Menu
CHIP Speedtest

YouTube: důležitý parametr pro fanoušky i profesionály je pryč

03.09.2019 12:00 | Jiří Palyza
YouTube: důležitý parametr pro fanoušky i profesionály je pryč

Oblíbený video server YouTube provedl změnu v zobrazení počtu odběratelů kanálu. Namísto přesného čísla zobrazuje zaokrouhlené hodnoty.

Influencer. Termín, který před dvaceti lety ještě nikdo neznal. Mezitím se fenomén publikování videí, fotografií nebo textů doporučujících produkty sledujícím na sociálních sítích stal dokonce profesí. Pryč jsou doby, kdy se děti chtěly stát kosmonauty, popeláři nebo fotbalisty. Dnes chtějí být youtubery, influencery nebo profesionálními hráči videoher. Holt pokrok nezastavíš. :)

Úspěšný influencer si na obchodních kontraktech se společnostmi dobře vydělá. K tomu ale potřebuje lajky, komentáře a odběry. Čím více, tím lépe. To se však konkrétně na YouTube může do budoucna zkomplikovat. Počet odběrů video kanálů YouTube už není zobrazován jako přesné číslo, ale pouze jako přibližná hodnota.

Důvodem změny je podle YouTube sjednocení prezentace počtu sledujících. Na různých platformách existují různé způsoby zobrazení počtu odběrů. Rychlým pohledem na Instagram a podobné sociální sítě se zdá, že přibližné hodnoty jsou běžnější praxí.

Přibližné hodnoty jsou pro Instagram a jiné podobné sítě běžné.

youtube-followers

YouTube sděluje čísla odběratelů kanálů přibližnou hodnotou, nikoliv přesně.

Sami autoři YouTube kanálů mají stále přístup k přesnému počtu odebírajících uživatelů. Ostatním uživatelům zobrazený počet sledujících je však nižší, než skutečný počet. Zejména u milionových hodnot už je to docela znát. U YouTubera majícího 3,4 milionu sledujících se zobrazí pouze přibližný údaj 3M.

Sám uživatel ví, že počet jeho sledujících je vyšší. Společnost hledající partnery s vysokou mírou sledovanosti však mohou kanál považovat za menší, než ve skutečnosti je. YouTubeři si ale budou muset zvyknout.

Video Download Helper dobrý
Plugin pro Firefox je praktickým nástrojem pro stahování obrázků, MP3 a videí z webových stránek. stáhněte si
Enhancer for YouTube velmi dobrý
Plugin pro prohlížeče nabízí doplňkové funkce pro práci s videoplayerem přímo v browseru.
Verze pro Chrome stáhněte si
Verze pro Firefox stáhněte si

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení