Menu

Změřte si elektromagnetické záření ve vaší domácnosti

19.02.2018 14:44 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Změřte si elektromagnetické  záření ve vaší domácnosti

Změřte si elektromagnetické záření ve vaší domácnosti | foto: CHIP

Takzvaný elektrosmog je neionizující elektromagnetické záření, které se ve stále větší míře objevuje v domácnostech i kancelářích.

Mají ho totiž na svědomí zařízení, která vydávají rádiové vlny, jako jsou bezdrátové DECT telefony, chůvičky nebo Wi-Fi routery a další elektronika. To může mít negativní vliv na zdraví. Chcete-li zjistit intenzitu elektrosmogu, můžete si půjčit nebo pořídit speciální měřicí přístroj, jako například snadno použitelný Electrosmog Analyser Gigahertz ME 3851 A (cca 10 800 Kč) nebo přístroj Messgerät HFW35C či Mietkoffer 35W, případně si můžete objednat nějakou specializovanou firmu, která měření provede.

Během měření musíte brát v úvahu, že se úroveň elektromagnetického záření může měnit každou minutu, protože elektronická zařízení ve vašem okolí mají měnící se výkon. Podle doporučení Rady Evropy jsou mezní hodnoty 5 kV/m (kilovoltů/m) pro elektrické pole a 100 µT (mikrotesla) pro magnetické pole.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.