Menu

Změřte si elektromagnetické záření ve vaší domácnosti

19.02.2018 14:44 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Změřte si elektromagnetické záření ve vaší domácnosti

Změřte si elektromagnetické záření ve vaší domácnosti | foto: CHIP

Takzvaný elektrosmog je neionizující elektromagnetické záření, které se ve stále větší míře objevuje v domácnostech i kancelářích.

Mají ho totiž na svědomí zařízení, která vydávají rádiové vlny, jako jsou bezdrátové DECT telefony, chůvičky nebo Wi-Fi routery a další elektronika. To může mít negativní vliv na zdraví. Chcete-li zjistit intenzitu elektrosmogu, můžete si půjčit nebo pořídit speciální měřicí přístroj, jako například snadno použitelný Electrosmog Analyser Gigahertz ME 3851 A (cca 10 800 Kč) nebo přístroj Messgerät HFW35C či Mietkoffer 35W, případně si můžete objednat nějakou specializovanou firmu, která měření provede.

Během měření musíte brát v úvahu, že se úroveň elektromagnetického záření může měnit každou minutu, protože elektronická zařízení ve vašem okolí mají měnící se výkon. Podle doporučení Rady Evropy jsou mezní hodnoty 5 kV/m (kilovoltů/m) pro elektrické pole a 100 µT (mikrotesla) pro magnetické pole.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Specializované firmy pro měření

  Dobrý den,
  mohu poprosit o odkaz na nějakou z firem, která tato měření provádí?
  Děkuji.

  Reagovat na komentář

  hodnoty elektromagnetického záření v jednotkách mikrotesla

  Chtěla jsem se zeptat: Nad námi je správce počítačových sítí. Na dozimetru elektromagnetického záření máme při měření hodnoty od 3 do 10 mikrotesla. Je záření silné? Tuto činnost v bytě vykonává několik let a od r. 2017 máme zhoršené zdraví. Podle tabulky je přípustná hodnota O,4 mikrotesla. Děkuji za odpověď.

  Reagovat na komentář

  zdravé bydlení

  No, my jsme si na toto začali dávat pozor teprve nedávno. A musím říct, že nám i velmi pomohlo nechávat notebooky, telefony v jiné místnosti a na noc vypínat wifi.
  https://www.facebook.com/…26631996083/ tady jsme se hodně inspirovali o rady, a opravdu myslím, že to má něco do sebe.

  Reagovat na komentář

  Spektrální infrazářice

  Dobrý den měřil jsem fulspektralrni zářiče Beatrix Benton 2. Naměřil jsem hodnotu.(530V/m). (19.33 uT) Elektromagnetickým Radiation Testerem.. Měřič mi začal Piípat nebezpečná hodnota ! Můžete mi říct jestli ta hodnota je pořádku Děkuji za odpověď Mořkovský Josef

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.




Komerční sdělení