Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nvidia oznámila superpočítač pro umělou inteligenci s ohromnou kapacitou

Pavel Trousil 30.05.2023

Superpočítač DGX GH200 AI v sobě spojuje 256 superčipů Grace Hopper do jednoho gigantického grafického procesoru s výkonem jednoho exaflopu a kapacitou paměti 144 TB. Podle Nvidie bude k dispozici do konce roku a využije ho řada firem.

Obrovský sdílený paměťový prostor Nvidia DGX GH200 využívá technologii propojení NVLink s přepínacím systémem NVLink Switch System, který spojuje 256 superčipů GH200 a umožňuje jim pracovat jako jediný GPU. Nový superpočítač Nvidie bude mít 144 TB sdílené paměti, což je 500krát více než předchozí generace NVIDIA DGX A100.

V provozu by měl být do konce roku a jako první s ním začnou experimentovat společnosti Google Clou, Meta a Microsoft. Podle Microsoftu by nový superpočítač umožnil vývojářům provádět výzkum ve velkém měřítku a zrychleně, protože trénování velkých modelů umělé inteligence je úkol, který spotřebovává čas a zdroje.

"Generativní umělá inteligence, velké jazykové modely a doporučovací systémy jsou digitálními motory moderní ekonomiky," řekl Jensen Huang, zakladatel a generální ředitel společnosti Nvidia.

Nvidia také uvedla, že hodlá poskytnout design DGX GH200 jako vzor poskytovatelům cloudových služeb a dalším "hyperskalátorům". Staví ale superpočítače AI založené na DGX GH200 pro své vlastní výzkumníky a vývojáře. Bude výkonnější než původní superpočítač Nvidia DGX. Nazývá se Nvidia Helios a bude mít 1 024 superčipů Grace Hopper.

Zdroj : Nvidia


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme