Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Odolný tablet do terénu: Panasonic Toughbook CF-H2

redakce 12.07.2011

Společnost Panasonic představila druhou generaci odolného tabletu navrženého speciálně pro pracovníky v terénu. Toughbook CF-H2 s hmotností cca 1,58 kg je s cenou téměř 59 000 Kč vč. DPH určen hlavně pro firmy, jejichž zaměstnanci musí pracovat v náročných externích podmínkách.

 

Díky nízkonapěťovému procesoru Intel Core i5-2557M (1,7GHz) s technologií vPro a grafické kartě Intel HD 3000 byl výpočetní výkon oproti předchůdci CF-H1 zvýšen více než čtyřnásobně (test PC Mark 2005). Novinka je ideální pro aplikace s vysokými výpočetními nároky, jako jsou mobilní CAD aplikace, GIS a diagnostické utility.  Operační paměť byla zvětšena na 2 GB (počítač může být osazen až 8 GB) a ve standardní konfiguraci je využíván pevný disk s kapacitou 160 GB (volitelně pak SSD disk o kapacitě 128 GB).

Model CF-H2 je ideálním nástrojem pro práci v terénu a  volitelně se k němu dodávají například čtečky čárových kódů. Fotografování v terénu usnadňuje podpora automatického zaostřování u 2 Mpix fotoaparátu s LED přisvětlením.

Mobilní pracovníci často vyžadují připojení různých zařízení a periferií určených pro záznam informací či sběr diagnostických dat. CF-H2 proto nabízí řadu rozhraní – včetně USB 2.0, LAN či sériového portu (místo LAN lze využít druhý USB 2.0 port). K dispozici je i podpora RFID a čipových karet, díky čtečce otisku prstů je možné dosáhnout rychlého přihlášení. Aby mohli stávající zákazníci i nadále používat existující příslušenství, je CF-H2 kompatibilní s mnoha perifériemi pro CF-H1.

Stálé připojení na cestách je u CF-H2 zajištěno pomocí technologií WiFi a Bluetooth, volitelně je k dispozici podpora sítí 3G a pro navigaci a plánování také podpora GPS.  Toughbook CF-H2 může být rozšířen o komunikační modul Ericsson F5521gw HSPA+  umožňující významně zvýšit rychlost stahování dat až na 21 Mb/s. Díky technologii Intel ATP může být zařízení přepnuto do režimu ochrany proti krádežím.

Toughbook CF-H2 je vybaven pláštěm ze slitiny hořčíku a ochranou proti poškrábání a je dodáván s tříletou zárukou a se závazkem opravy během 96 hodin. Podle výrobce vydrží Tougbook CF-H2 v terénu pracovat díky dvěma za provozu vyměnitelným akumulátorům po dobu 6,5 hodiny.

Panasonic Toughbook CF-H2 je dostupný od července 2011. Maloobchodní cena začíná na 49 000 Kč bez DPH. Při větších projektech a dodávkách v rámci kompletního řešení je možné získat projektové ceny.  V brzké době bude oznámen také model CF-H2 určený pro zdravotnictví.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud