Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Pastva pro škodolibé oči: podívejte se na první rozbitý iPhone 15 Pro

Jakub Fišer 25.09.2023
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Nové iPhony jsou od pátku 22. září v prodeji. První zákazníci tedy již mohou pečovat o svůj nový mobilní telefon. Zároveň to ale znamená, že se objevují první videa rozbitých iPhonů. Pokud máte třeba jen trochu škodolibou mysl, podívejte se na video od australského youtubera AppleTrack, který natočil, kterak rozflákal právě rozbalený iPhone 15 Pro.

Kapitoly článku

Apple vybavil letošní vrcholné provedení nových iPhonů konstrukcí z titano-hliníkové slitiny. Slibuje si od toho vyšší odolnost proti škrábancům a pádům, ale také výrazně nižší hmotnost. O odolnosti se sám přesvědčil australský youtuber AppleTrack, který na video fungl nový iPhone 15 Pro rozbil.

iPhone 15 v testu pádů

Vyzkoušel odolnost nového přístroje na pádu z 1 metru, z 1,5 metru, 1,7 metru až z výšky přes 3 metry. Výsledek? Relativně brzy prasklo zadní sklo, které má být chráněno úpravou Ceramic Shield. Po zhruba 10 pádech z různých výšek dopadla novinka doslova jako řešeto.

Co to znamená? Popraskaný displej, záda totálně popraskaná, pevnější část kolem fotomodulu se dokonce totálně oddělila od zbytku zad a odhalila usazení jednotlivých objektivů. Výhodou titanu je však odolnost proti poškrábání a proti otřesům. Matné hrany tedy zůstaly bez větších šrámů. To stejné se nedá říct o ocelovém rámečku iPhonu 14 Pro, který absolvoval „letecký den“ po boku patnáctky.

Zdroj: AppleTrack / YouTube

Pozor na sklo na zádech

Jinak to ale vypadá, že odolnost iPhonu je příkladná. Přesto v testu jiného youtubera, JerryRigEverything se zadní sklo u iPhonu zničilo okamžitě při prvním pokusu o ohnutí. Samotná konstrukce je velice pevná, prasklá záda při větším zatlačení ale dobrou vizitkou nejsou.

Sluší se však zmínit, že tento problém nastal u velkého iPhonu 15 Pro Max, u menšího iPhonu 15 Pro nic takového nebylo zaznamenáno. Chyba tedy může být na straně nedostatečně pevného zadního skla u většího z nových jablíček.

Zdroj: AppleTrack, JerryRigEverything


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud