Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

PlayStation 5 dostává nové funkce, na které všichni čekali: stahujte aktualizaci

Jakub Fišer 14.06.2024
Zdroj: Sony / Deep Earth Collection press kit

Sony dnes vypustilo aktualizaci systému na herní konzoli PlayStation 5. Obvykle o dílčích updatech pro PS5 neinformujeme, tato aktualizace však přináší několik zajímavých vylepšení – a zejména jedno je pak takové, na které netrpělivě čekala celá řada hráčů po celém světě.

Kapitoly článku

PlayStation 5 dostal konečně Discord

Nová aktualizace herní konzole s označením v24.04-09.40.00 přináší zejména dvě celkem důležité novinky. Tou první je pořádná implementace chatovací služby Discord do systému PlayStationu 5.

Pro některé uživatele byla aplikace dostupná již předtím, nicméně nyní ji můžete volně používat i bez toho, abyste museli opouštět hru. „Nyní můžeš zahájit hlasový chat ve službě Discord nebo se k němu připojit přímo ze systému PS5. Otevřete nabídku Game Base v ovládacím centru a vyberte kartu Discord pro přístup k serverům a přímým hovorům,“ vysvětluje Sony v oficiálním příspěvku k novinkám.

Mohlo by vás zajímat

Vylepšení pro dětské profily

Druhou větší novotou je rozšíření dětských profilů. Uživatelé hrající pod dětským účtem budou mít také přístup k ne-herním aplikacím třetích stran, jako je YouTube, Twitch, Apple Music, Spotify nebo třeba právě zmíněný Discord. Správce dětských profilů pak může u těchto aplikací nastavit restrikce, jako to jde již nějakou dobu u her.

Kromě toho došlo klasicky k vylepšení výkonu a stability operačního systému, stejně jako byly odstraněny dílčí chybičky, na které Sony upozorňovali uživatelé. Aktualizace by se vám na vaší konzoli měla objevit právě dnes nebo v příštích dnech. Pokud máte nastavené automatické aktualizace, update se vám nejspíš stáhl sám od sebe.

Zdroj: Sony


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme