Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Po velkém stažení chytrých hodinek z trhu: nadměrným přehříváním jsou postiženy další modely

Jiří Palyza 06.05.2022

Oblíbený výrobce chytrých hodinek musel před několika týdny stáhnout z trhu řadu svých produktů. Důvodem bylo přehřívání akumulátorů, což u mnoha uživatelů vedlo až k popáleninám. Podle nejnovějších informací to vypadá, že postižených hodinek Fitbit může být mnohem více.

Dceřiná společnost Googlu, Fitbit, má zřejmě i nadále vážné problémy s přehříváním svých výrobků. Zmiňuje se o tom server ArsTechnica a upřesňuje, že postiženy jsou také modely z produktových řad Fitbit Versa a Fitbit Sense. Z důvodu hlášené chyby stejného charakteru už bylo před několika týdny staženo 1,7 milionu chytrých hodinek Fitbit Ionic.

Za původní příčinu problémů byl označen vadný akumulátor. Jen v USA byly diagnostikovány popáleniny u 78 uživatelů. Ve dvou případech šlo o popáleniny třetího stupně a ve čtyřech případech o popáleniny druhého stupně. Postiženo je zřejmě více zařízení.

Po velkém stažení chytrých hodinek z trhu: Google odmítá kompenzace zákazníkům

fitbithazard

Fitbit svádí problémy svých chytrých hodinek na nesprávné používání anebo jiné příčiny, které s jejich technologiemi nesouvisejí. | Zdroj: CATHY PHAM/Unsplash

Kvůli uvedenému problému se nyní v USA soudí majitelé hodinek Fitbit Versa a Versa 2. I oni utrpěli při používání svých zařízení popáleniny. Společnost Fitbit naopak tvrdí, že zranění měla jiné příčiny: například podráždění pokožky nebo nadměrné tření z důvodu nesprávného používání výrobků.

Kromě ohrožení zdraví uživatelů se v soudním řízení projednává také chování společnosti Google vůči zákazníkům fitness hodinek. Zákazníkům měla být vrácena celá kupní cena. Mnozí uživatelé ale své peníze zřejmě stále nedostali.

Zdroj: ArsTechnica


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud