Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Pozor na automatické mazání neaktivních účtů WhatsApp: víte, za jakou dobu vám ho smažou?

Jiří Palyza 18.04.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

V podmínkách užívání aplikace WhatsApp je stanoven přísný časový limit, po který můžete svůj účet ponechat bez jakékoliv aktivity. Po jeho uplynutí bude váš účet jednoduše smazán. Má to svůj dobrý důvod. Tušíte ale, jaký účet považuje WhatsApp za neaktivní?

Kapitoly článku

Pokud patříte k velké komunitě uživatelů WhatsAppu, neměli byste se od aplikace na delší dobu vzdalovat. Jak se můžete dočíst v podmínkách užívání komunikátoru, váš účet bude smazán po uplynutí 120 dnů, kdy nevykazujete v jeho rámci žádnou aktivitu. Všechny konverzace, fotografie, sdílená videa a další obsah může být ztracen.

Důvod pro tento na první pohled drakonický přístup má čistě účelový základ: jde o ochranu vašich osobních údajů. WhatsApp vychází ze skutečnosti, že k pasivitě účtu dochází v případech, kdy uživatelé mění své telefonní číslo. Pokud by ale síťoví operátoři vaše číslo použili opakovaně a přidělili jej novému zákazníkovi, mohli by noví majitelé vašeho předchozího čísla získat přístup ke všem vašim informacím z předchozích konverzací. Tomu lze zabránit právě vymazáním účtu.

Mohlo by vás zajímat

A teď to důležité: služba považuje za aktivní pouze ty účty, které jsou připojené k internetu, tedy online. Pokud by uživatelé měli spuštěnou aplikaci WhatsApp, ale byli off-line, z pohledu poskytovatele služby je takový účet považován za neaktivní.

Co se týče lokálně uloženého obsahu z konverzací, ten není případným automatickým zrušením účtu dotčen. K jeho vymazání by mohlo dojít pouze v případě odstranění aplikace WhatsApp ze zařízení uživatele.

Jak se správně přihlásit do WhatsAppu, pokud jste změnili telefonní číslo

Logo WhatsApp na displeji mobilu
V nastavení aplikace komunikátoru můžete své telefonní číslo jednoduše změnit.
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Pokud chcete bezpečně a úspěšně změnit své číslo, které máte provázané s účtem WhatsApp, můžete tak jednoduše učinit následujícím postupem:

  1. otevřete aplikaci WhatsApp
  2. klepněte na symbol Nastavení
  3. jděte do položky Účet
  4. zvolte Změnit číslo
  5. vložte svoje původní, a poté nové číslo
  6. potvrďte změnu volbou Hotovo
     

Mohlo by vás zajímat

Tímto způsobem můžete ve WhatsAppu své číslo jednoduše změnit, aniž byste museli mazat svůj předchozí účet nebo se odhlašovat ze zařízení.

Velkorysá lhůta

Lhůta 120 dnů bez jakékoliv aktivity před smazáním účtu je poměrně velkorysá a má dobrý důvod. Pravděpodobně jen velmi málo uživatelů zůstane nečinných po tak dlouhou dobu – snad až na velmi vzácné případy.

Stačí být se zařízením online a přijímat zprávy. Nemusíte tedy aktivně otevírat aplikaci a něco jejím prostřednictvím dělat. Reálné riziko ztráty dat z konverzací WhatsAppu je proto jen velmi nízké.

Zdroj: WhatsApp / často kladené dotazy
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud