Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Praktická alternativa správce souborů pro Windows 10 je dočasně k dispozici zdarma

Jiří Palyza 01.02.2021

Průzkumník ve Windows je jedním z nástrojů, který kromě pár drobných hlavně grafických updatů nezaznamenal už dlouho žádnou zásadní změnu. Naštěstí existuje dostatek alternativ, a tak uživatelé mají z čeho vybírat.

Jednou z nich je i Shrestha Files Pro, která na Microsoft Store běžně stojí 259 Kč, ale dočasně je k dispozici bezplatně. Uživatelé mohou na aktualizaci zabudovaného Průzkumníka ve Windows čekat ještě dlouho. Zdá se, že ani design, ani funkce nemohou v nejbližší době projít nějakou zásadnější změnou. Pokud je pro vás klasické uživatelské rozhraní v Průzkumníku už příliš nudné nebo byste měli rádi k dispozici více funkcí, mohl by pro vás být zajímavý alternativní nástroj, Shrestha Files.

Nástroj používá karty a dvojitá okna v moderním a minimalistickém uživatelském rozhraní. Tak budete mít větší přehled o svých souborech a současně se to může promítnout i na vyšší efektivitě vaší práce. Aktuálně běží časově omezená propagační akce, v rámci které si můžete alternativní nástroj pro práci se soubory a adresáři stáhnout zdarma.

Náš příspěvek odráží aktuální nabídku obchodu Microsoft Store a nemůžeme ovlivnit rozhodnutí poskytovatele kdykoliv ji ukončit. Při stahování si raději zkontrolujte, zda je aplikace k dispozici stále k bezplatnému stažení a zda za ní nebude vyžadován poplatek.

Stáhněte si: Shrestha Files Pro

shrestha-logo

Shrestha Files Pro 0.28

CHIP hodnotí Dobrý

S programem získáte stylovou alternativu pro Průzkumník ve Windows. Verze Pro je dočasně k dispozici k bezplatnému stažení.

Stáhněte si

 

Moderní grafika

shrestha1

Shrestha Files Pro nabízí práci s kartami a několik oblastí pro práci se soubory. Svou grafikou plně zapadá do moderního konceptu Windows 10. | Zdroj: Shrestha Files

Při porovnávání klasických programů a jejich alternativ v podobě aplikací pro Windows je zvlášť viditelná jedna věc: design je obvykle stylovější, modernější a v žádném případě nezaostává za funkcemi. To je také případ aplikace Shrestha Files. Software je vybaven jasnou strukturou a je k dispozici jak ve světlém, tak i tmavém režimu. Podobně jako v zabudované verzi ve Windows je hlavní náhled umístěn vlevo. To je v případě klasického Průzkumníka přeci jen o něco přehlednější, protože kombinuje knihovny a lokální datová úložiště.

Grafický vzhled uživatelského prostředí je záměrně udržován minimalistický, aby neodváděl pozornost od práce se soubory. Rozhraní také nabízí určitou míru přizpůsobení. Dvě karty lze podle potřeby zobrazit svisle nebo vodorovně. Náhled jednoho okna se dvěma kartami také umožňuje snadné přesouvání anebo kopírování obsahu. Pryč jsou tedy dny, kdy pro snadnou práci přetažením myší bylo zapotřebí otevřít dvě okna správce souborů.

Užitečné funkce

shrestha2

Shrestha Files Pro umožňuje přizpůsobit si prostředí pro správu souborů podle svého. | Zdroj: Shrestha Files

Základní funkce aplikace Shrestha Files nabízí vše, co od správce souborů očekáváme. Můžeme si otevřít libovolný počet karet. Jakmile aplikaci uzavřete, stav otevřených karet se uloží a po opětovném spuštění se otevřou ve stejném zobrazení. Navigace je také snadná, složky se otevírají velmi rychle. Praktické jsou i zabudované zkratky. Ti kdo raději pracují s klávesnicí, mohou například pomocí F2 přejmenovat složky anebo je klávesou F3 otevřít.

K často používaným nebo oblíbeným složkám lze snadno přistupovat díky záložkám nebo připnutí do popředí. Nemusíte tak pokaždé procházet džunglí adresářové struktury. Existuje také možnost přizpůsobení nástroje. Pokud například dáváte v základním zobrazení přednost jednomu namísto dvou oken, můžete si to v nastavení změnit. Chcete-li, k přímému otevření vybraných složek můžete použít i příkazový řádek.

Alternativa pro Průzkumník souborů ve Windows stojí za vyzkoušení

Shrestha Files nabízí mnoho špičkových funkcí, a také stylové a moderní rozhraní. Nástroj vždy zůstává přehledný, pracuje rychle a je individuálně přizpůsobitelný. Ne každý alternativní správce souborů nabízí tolik luxusu. Pokud tedy považujete Průzkumník souborů ve Windows za příliš nudný a rádi byste si vyzkoušeli zajímavou alternativu, v podobě Shrestha Files Pro je k tomu právě nyní dobrá příležitost.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud