Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Proč je tak ošklivý? Oppo chystá nový telefon, překvapí vás originálním designem

Jakub Fišer 15.11.2023
Zdroj: Oppo / Reno 10 press kit

Mezi lidmi panuje názor, že dnešní smartphony jsou všechny jeden jako druhý – černá placka zepředu, skleněná/plastová placka zezadu s různě velkým „batůžkem“ na fotoaparát. Někteří výrobci se však pokouší zlomit tento stereotyp a přicházejí s více originálními nápady než konkurence. Ne vždy to ale dopadne na úrodnou půdu.

Kapitoly článku

Oppo chystá Reno 11

Čínská společnost Oppo, jeden z globálně nejúspěšnějších výrobců na trhu, chystá pro příští rok novou sérii svých telefonů do vyšší-střední třídy. Jmenovat se má Reno 11 a k dispozici by měly být minimálně tři modely: Reno 11, Reno 11 Pro a Reno 11 Pro+.

Právě první zmíněný nyní uniká na renderech, o kterých se tvrdí, že jde o oficiální podobu. Základní model Reno 11 se objevil na sociální síti Weibo v bílé a zelené variantě. Fascinující jsou hlavně záda, a to nejen díky speciální textuře pod krycím sklem.

Není design jako design

Výrobce totiž zvolil na první pohled velice nezvyklé rozvržení snímačů ve fotomodulu na zádech. Podlouhlý svislý „batůžek“ je rozdělen do dvou částí, do dvou kružnic, jako tomu bylo už u Reno 10. Tento styl tolik nezvyklý není, využívá jej třeba i konkurenční Honor.

Oppo Reno 11
Zdroj: se svolením Digital Chat Station, Weibo

V prvním je dvojice fotoaparátů umístěna pod sebou, centrálně v ose celou kružnicí. Jenže v druhém kroužku je evidentně menší čočka položena asymetricky v levé polovině a navíc je překryta podlouhlým sklem.

Dohromady to působí opravdu zvláštně a obskurně. Více méně podobně vykreslují uniklé rendery také model Reno 11 Pro. Jeho výhodou však je, že lépe kombinuje černé krycí sklo v horní části fotomodulu.

Řada Reno 11 by měla být představena tento prosinec a na trh dorazí pravděpodobně zkraje příštího roku. Z výbavy lze očekávat nasazení Snapdragonu 8+ Gen 1, popřípadě slabšího Dimensity 8200, až 4800mAh baterie s 67W nebo i 80W nabíjením nebo moderních fotoaparátů od společnosti Sony.

Zdroj: Weibo, 91mobiles


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud