Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

První tablet s Chrome OS

Pavel Trousil 28.03.2018

Tablet s operačním systémem Chrome OS má nově v nabídce Acer. Jmenuje se Chromebook Tab 10 a je určen především do oblasti vzdělání.

Společnost Acer představila první tablet s operačním systémem Chrome OS, Acer Chromebook Tab 10 (D651N). Nový Acer Chromebook Tab 10 je navržen pro zákazníky společnosti Acer ve vzdělávacím sektoru a bude využíván ve třídách pro zdokonalování učení studentů. Přináší rychlost, jednoduchost a zabezpečení systému Chrome OS ve formátu tabletu.

Studenti mohou sledovat svou práci na 9,7" QXGA IPS dotykovém displeji. Díky rozlišení 2 048 × 1 536 px při hustotě 264 pixelů na palec studentům nabízí ostrý pohled na témata, která studují. Tablet má štíhlý profil a snadno se přenáší - váží 550 g a má rozměry 172,2 × 238,2 × 9,98 mm. Acer Chromebook Tab 10 podporuje Google Play, takže učitelé a studenti mají přístup k milionům aplikací pro Android.

Studenti mohou využívat přední 2Mpx HD webkameru, dvojici doprovodných reproduktorů a mikrofon pro hovory. Zadní 5Mpx fotoaparát pak studentům umožňuje zachytit videa a fotografie. Chromebook Tab 10 je také vybaven stylusem Wacom EMR. Studenti mohou precizně pracovat s interaktivními aplikacemi, skicovat, dělat poznámky a zachycovat nápady, které pak mohou sdílet se svými spolužáky a učiteli. Tablet poskytuje až 9hodinovou výdrž na baterii.

IT administrátoři mohou nový Acer Chromebook Tab 10 spravovat stejně snadno jako kterákoli jiná zařízení založená na operačním systému Chrome OS. Mohou provádět aktualizace, konfigurovat aplikace, spravovat rozšíření a politiky díky licenci Chrome Education .  

 acer-chromebook-tab-10-02-nahled

Solidní výkon a moderní porty

Acer Chromebook Tab 10 je poháněn procesorem OP1 se dvěma integrovanými procesory – dvoujádrovým Cortex A72 a čtyřjádrovým Cortex-A53. Také je vybaven 4 GB paměti RAM a vestavěným 32GB úložištěm. Studenti zůstanou připojeni ke své školní síti díky Wi-Fi připojení 2×2 MIMO 802.11ac a mohou se připojit k ostatním zařízením prostřednictvím rozhraní Bluetooth 4.1.

Nový Acer Chromebook Tab 10 je vybaven portem USB 3.1 typ C, který lze využít k nabíjení zařízení i ostatních produktů, pro rychlý přenos dat rychlostí až 5 Gb/s a k připojení HD displeje. Tablet je také vybaven kombinovaným konektorem jack pro sluchátka/mikrofon a čtečkou karet MicroSD.  Nový Acer Chromebook Tab 10 (D651N) bude pro zákazníky ze vzdělávacího a komerčního sektoru v oblasti EMEA k dispozici v květnu za cenu od 329 €.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud