Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Rady expertů: jak prodloužíte životnost a zdraví vašeho mobilu

Josef Mika 23.02.2024
Zdroj: Midjoureny (vygenerováno pomocí AI)

Uživatelé chytrých telefonů by nyní měli zpozornět: řada odborníků i samotných výrobců se shoduje v tom, jak prodloužit životnost často drahých zařízením, které používáme každý den. Jde o překvapivě jednoduchý krok.

Kapitoly článku

Většina z nás používá svůj smartphone neustále a pokud možno ho nikdy ani nevypíná. Pokud je ale chytrý telefon neustále zapnutý, mohou se problémy časem hromadit. Právě pravidelné vypínání a restartování může řadě problémů zabránit. Odborníci proto doporučují restartovat zařízení denně, aby se zabránilo ztrátám výkonu a bezpečnostním rizikům.

Kvůli nepřerušenému provozu se v paměti smartphonu hromadí zbytky dat z aktualizací, neuzavřených aplikací a webových stránek. To vede ke zpomalení výkonu a z dlouhodobého hlediska může zhoršit i funkčnost zařízení.

Při restartování smartphonu se nejen ukončí spuštěné programy, ale také se vymaže paměť RAM. Tím se zvýší rychlost a stabilita zařízení, protože se omezí možné softwarové chyby a uvolní se systémové prostředky.

Pravidelné restarty mobilních telefonů mají podle odborníků i další výhody

Vypínání smartphonu
Podle odborníků má pravidelné restartování mobilních telefonů pro uživatele řadu výhod.
Zdroj: Midjoureny (vygenerováno pomocí AI)

Kromě vyššího výkonu má každodenní vypínání a restartování chytrého telefonu i další výhody:

  1. Rychlejší nabíjení: vypnutím a současným připojením k nabíjecímu kabelu lze smartphone nabíjet rychleji, čímž se také šetří čas (občas) a energie (vždy).
  2. Úspora energie: pravidelné vypínání chytrého telefonu pomáhá šetřit energii a baterii, což z dlouhodobého hlediska také šetří náklady.
  3. Lepší připojení k mobilní síti: restart může pomoci vyřešit problémy s připojením k mobilní síti a zlepšit přijímanou sílu signálu.
  4. Zvýšená bezpečnost: pravidelné restarty udržují software a bezpečnostní updaty aktuální, což snižuje riziko útoků malwaru.
  5. Snížení záření: vypnutí chytrého telefonu snižuje záření a může přispět k lepšímu spánku, pokud je zařízení umístěno v blízkosti postele.

Mohlo by vás zajímat

Pravidelné restartování smartphonu doporučuje i australský premiér nebo výrobce Samsung

Jak píše web The Guardian, australský vrcholný politik tuto radu pronesl během oznámení nové bezpečnostní schůzky. Podle zprávy Albanese doporučil australským občanům, aby v zájmu zvýšení kybernetické bezpečnosti jednou denně vypínali a znovu zapínali své chytré telefony.

„Všichni máme odpovědnost. Velmi jednoduché věci: každý večer si na pět minut vypněte telefon. Udělejte to každých 24 hodin, udělejte to, když si čistíte zuby nebo děláte cokoli jiného."

Mimochodem, jihokorejský výrobce Samsung také tvrdí, že může být účinné denně používat tuto metodu a mobilní telefon vypínat. Společnost je zastáncem pravidelného tzv. soft restování a aktivně to doporučuje například uživatelům svých zařízení Galaxy.

Zdroj: The Guardian


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud