Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Samsung zvýší bezpečnost na svých smartphonech: součástí nového One UI 7 bude zamykání aplikací

Jiří Palyza 01.07.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Oblíbený jihokorejský výrobce připravuje novou bezpečnostní funkci, která bude integrována do nadcházející aktualizace systému Android 15. Připravovaná funkce "App Lock", která bude součástí nadstavby One UI 7 systému Android 15, masivně zvýší vaši bezpečnost.

Příznivci značky Samsung se mohou těšit na další zvýšení svého soukromí především v mobilech řady Galaxy. Výrobce by mohl zavést novou úroveň zabezpečení aplikací pomocí funkce "App Lock". Očekává se, že tato funkce bude součástí příští velké aktualizace systému Android a umožní, aby každá jednotlivá aplikace byla opatřena dodatečným heslem nebo biometrickým zámkem.

Tento přístup se liší od stávajícího řešení "Secure Folder / zabezpečené složky", která uživatelům umožňuje ukládat soubory a aplikace v chráněné, izolované oblasti. "App Lock" by se místo toho mohl zaměřit přímo na aplikaci, která příslušný obsah vytváří anebo se kterou složky a soubory souvisejí, a nabídnout tak ještě flexibilnější řešení vašich individuálních bezpečnostních potřeb.

Rozdíl oproti stávajícímu řešení a potenciální výhody funkce "AppLock" společnosti Samsung

Zdroj: X / @tarunvats33

Funkce zabezpečené složky (SecureFolder) je mnohými uživateli ceněnou funkcí, nicméně chystaný zámek pro aplikace (App Lock) by zde mohl zaplnit jistou mezeru.

Díky možnosti přímé ochrany hlavní aplikace bez vytváření samostatné instance v zabezpečené složce by aplikace mohly zůstat plynule ve svém známém prostředí a zároveň by byly chráněny. To by mělo zjednodušit uživatelské prostředí a zabránit nutnosti přepínat mezi různými instancemi aplikace.

Mohlo by vás zajímat

Dá se očekávat, že "App Lock" nejen více posílí zabezpečení a soukromí uživatelských dat, ale také umožní individuálnější konfiguraci zabezpečení aplikací. To by mohlo zahrnovat různé možnosti uzamčení, jako jsou hesla, gesta nebo biometrické údaje. Na přesnější informace o fungování a rozdílech oproti "Zabezpečené složce" však zatím čekáme.

Uživatelská nadstavba One UI 7 společnosti Samsung, založená na systému Android 15, má být uvolněna v říjnu 2024. V této době bude pravděpodobně veřejnosti představena také novinka "App Lock".

Zdroj: 9to5Google, X / @tarunvats33


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme