Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Šéf Honoru se s tím nemaže. Máme lepší výrobky než Huawei, prohlásil na MWC

Jakub Fišer 01.03.2023

Rivalita mezi bývalými „partnery“ Huawei a Honorem stále přetrvává, i když už jde o dvě oddělené značky. Zatímco první jmenovaný zatím na MWC v Barceloně nic nového neukázal, Honor prezentoval telefony – dokonce i skládací. Co si o tom všem myslí šéf jedné z těchto firem?

Kapitoly článku

Honor tvrdí, že je lepší, pokud jde o správu produktů, ve srovnání s touto schopností u své dřívější mateřské společnosti Huawei. Prohlásil to George Zhao, generální ředitel společnosti Honor.

Konkrétně ke srovnání těchto dvou firem řekl, že Huawei má velmi rozsáhlý systém zahrnující schopnosti v oblasti průmyslu, inovací a řízení, ale Honor se zaměřuje na produkty.

Je lepší Honor, nebo Huawei?

Není však úplně stoprocentně jasné, co tím George Zhao myslel. Pravděpodobně se opíral o to, že Huawei je jednoznačně větší a bohatší společnost, specializuje se na více segmentů technologií (zdravotnictví, telekomunikace, armáda). Honor je naproti tomu firma zaměřující se primárně na koncové zákazníky.

Částečně to lze brát i tak, že si ředitel Honoru rýpnul do situace Huawei. Ten je kvůli zákazu někdejší vlády USA odkázán na používání systému Android v open-source verzi, tedy bez Google služeb a tím pádem i bez oblíbených aplikací od Googlu.

Honor na barcelonském veletrhu Mobile World Congress ukázal mimo jiné i konkurenci pro aktuální produkty Huawei. Jde o modelovou řadu Magic 5 se špičkovým fotomobilem Magic 5 Pro, ale také skládací smartphone Magic Vs, který bude chtít útočit zajímavou cenovkou pod 40 tisíc korun.

Zdroj: Huawei Central


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud