Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Skládací iPhone 12: objevilo se koncepční video příštího smartphonu Apple

Jiří Palyza 02.03.2020

Samsung, Huawei i Motorola už docela úspěšně uvedli na trh své verze skládacích telefonů. Fanoušci Applu zatím na skládací iPhone čekají marně. Nyní se objevilo video, naznačující, jak by mohl vypadat.

Skládací smartphony se zdají být mezi výrobci novým trendem. Zatímco Motorola se pochlubila opětovným uvedením svého kultovního modelu RAZR, Huawei uvádí na trh Mate Xs a Samsung má kromě Galaxy Fold a Galaxy Z Flip v plánu uvést i inovovaný Fold 2.

Uživatelé a fanoušci Apple se zatím skládací verze iPhonu nedočkali. Video na Instagramu, které uvolnil designer Iskander Utebayev, nyní ukazuje, jak by mohl koncept skládacího iPhonu od společnosti Apple vypadat. Jde však skutečně jen o koncept, zbývá zjistit, zda vůbec Apple skládací telefon na trh někdy uvede.

Patent Apple pro skládací iPhone

iphonefold12video

Pokud Apple skutečně skládací iPhone uvede, mohl by vypadat podobně, jako ve videu.

Skládací verzi iPhonu už mohl mít Apple rozpracovanou. Nakonec patent na skládací verzi telefonu výrobce přihlásil už v roce 2017. Zdá se tedy, že Apple už delší dobu přemýšlí o svém vstupu na trh skládacích telefonů.

Spoluzakladatel společnosti, Steve Wozniak, už vyjádřil své přání rozšíření nabídky smartphonů i o skládací verzi v únoru 2019 spolu se svými obavami, aby firma neztratila krok s konkurencí, pokud do tohoto segmentu naskočí ostatní. Ve svém rozhovoru pro Bloomberg řekl:

"Apple je už lídrem v mnoha oblastech, ke kterým patří rozpoznávání dotykem prstu, rozpoznávání obličeje a snadná platba pomocí telefonu. V jiných oblastech ale lídrem není a nechává zde prostor konkurenci, a to mě znepokojuje. Skládací smartphone opravdu chci."

Jsme zvědaví, zda Apple zůstane věrný svému klasicky navrženému iPhonu, nebo zda podlehne vývojovému trendu a konkurenčnímu tlaku, a v budoucnu skládací iPhone uvede.

Mohlo by vás také zajímat: Patent Apple pro skládací iPhone


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud