Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Sledujte změny na svých oblíbených stránkách

Pavel Trousil 23.05.2019

Většina uživatelů internetu má řadu oblíbených webových stránek, které pravidelně navštěvuje a na kterých si chce přečíst nové příspěvky. Na změny na těchto stránkách můžete být upozorněni pomocí šikovného rozšíření prohlížeče.

Pokud máte v oblibě ne tak často aktualizované stránky, jejich návštěva je často zbytečná, protože na nich nic nového není. Instalujete-li si do prohlížeče Firefox rozšíření Web Pages Scanner, to se o sledování změn postará a upozorní vás na aktualizace oblíbených stránek. Nainstalujte si tento doplněk do prohlížeče Firefox a poté stiskněte kombinaci kláves [Alt] + [Q]. Po levé straně prohlížeče se otevře postranní panel Web Pages Scanneru. Následně navštivte webovou stránku, kterou budete chtít sledovat pomocí doplňku, a v postranním panelu klikněte na ikonu plus a poté na tlačítko »Fill«. Změnit pak můžete i podrobnosti, například pod jakým názvem chcete webové stránky sledovat (»Title«) nebo jak často se má daná stránka skenovat (»Scan every«). Nakonec výběr potvrďte kliknutím na »Add«.

webpage1-nahled

Jestliže rozšíření zjistí, že byla webová stránka aktualizována, zobrazí se v pravém horním rohu informační okno a budete na to upozorněni i zvukem (ten se dá vypnout). Rozšíření pak automaticky označí žlutě a modře i drobné změny na sledované webové stránce, takže okamžitě zjistíte, co je na stránce nového a čemu se máte věnovat.

webpage2-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud