Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Špičkový 3D NAND SSD disk

redakce 07.04.2017

Zajímavé SSD od společnosti Adata, nabité funkcemi pro ochranu dat a zvýšení výkonu. Nový 2,5palcový SATA SSD disk SU700 s rychlostí 6 Gb/s signalizuje další expanzi 3D NAND Flash technologie.

Disk SU700 přináší špičkové 3D NAND a využívá zcela nový řadič Maxiotek. Výkon vzrostl až na 560 MB/s při čtení a 520 MB/s při zápisu, celková kapacita dosáhla až 960 GB. Pro zlepšení integrity dat a udržitelný výkon podporuje disk technologie agilní opravy chyb, WriteBoost SLC caching a virtuální obnovu parity.

Adata tak pokračuje v posunu své produkce směrem k výhradnímu využívání vrstveného 3D NAND. SU700 používá technologii 3D NAND Flash, která je výrazně spolehlivější, efektivní a celkově rychlejší než předchozí verze 2D NAND.

SU700 dosahuje rychlostí až 560 MB/s pro čtení a 520 MB/s pro zápis, což jen dokazuje, že je 3D NAND přinejmenším o 10 % rychlejší než 2D NAND. Také nabízí až 80K IOPS, přičemž všechny výkonové metriky zůstávají stabilní i při vyšších zátěžích, čemuž napomáhá zejména řadič a firmware podporující mód WriteBooster. Udržovat maximální přenosové rychlosti umožňuje disku SU700 také technologie SLC caching (pSLC). Systém pro řízení taktovací frekvence zase bedlivě sleduje vytíženost SSD disku, takže dokáže udržet rovnováhu mezi výkonem, spotřebou a dlouhou životností.

Adata navrhla disk tak, aby bez jakýchkoliv překážek pro uživatele zvládal 256bitové šifrování AES a technologii pro opravu chyb Agile Error Correction. Podporována je také virtuální obnova parity, takže data jsou chráněna proti ztrátě dokonce ještě více. Adata nabízí SU700 v kapacitách 120 GB, 240 GB, 480 GB a 960 GB. Všechny se mohou pochlubit ukazatelem MTBF (střední čas mezi poruchami, Mean Time Between Failures) na úrovni dvou milionů hodin. Dalším důležitým ukazatelem kvality je TBW (TerraBytes Written), který u 960GB verze dosáhl hodnoty 560 TB, což dokládá jeho dlouhou životnost. SSD disky SU700 jsou navíc k dispozici s nadstandardní tříletou zárukou.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud