Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Střih 4K videí: výkonný freeware nyní s hardwarovou akcelerací

Jiří Palyza 11.02.2020

Díky aktualizaci na verzi 2.5.0 získal freeware OpenShot ještě větší sílu. Editor videa konečně podporuje i hardwarovou akceleraci, což mimo jiné slibuje slušné zvýšení výkonu.

Ale i díky dalším inovacím OpenShot lépe vytěží váš počítač. S aktualizací na verzi 2.5.0 konečně došlo na hardwarovou akceleraci. Novější grafické karty podporují přímé dekódování a kódování videa bez zatěžování procesoru. To výrazně přispívá ke zlepšení celkového výkonu nástroje. Jak moc záleží na použitém formátu videa. Při exportu poznáte experimentální profil díky zelenému označení. Zrychlena byla také práce s klíčovými snímky (keyframes). Systém klíčových snímků byl zcela přepracován, protože se často u delších videí a větších projektů vyskytovaly problémy. Nyní je mnohokrát rychlejší.

Aktualizace navíc podporuje inport souborů Blender verze 2.8+, například tedy lze přímo integrovat úvodní animace. Nový je také import a export souborů XML. Tímto způsobem můžete své videoprojekty přenést pro další zpracování do prostředí Adobe Premiere a Final Cut Pro.

Podrobný seznam změn na stránkách výrobce uvádí řadu dalších inovací a vylepšení. OpenShot je k dispozici k bezplatnému stažení pro Windows a ve verzích beta pro macOS a Linux.

openshot-logo

OpenShot Video Editor 2.5.0

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí bezplatného programu „OpenShot Video Editor“ můžete svá videa okamžitě upravovat. Freeware má mnoho video efektů a dalších praktických funkcí.

Stáhněte si

OpenShot: bezplatný zabiják Premiere?

openshot1

Bezplatný program pro střih videa s podporou hardwarové akcelerace.

OpenShot disponuje vcelku intuitivním ovládáním prostřednictvím jednoho okna. Ve spodní části grafického rozhraní freewarového programu jsou video a audio stopy, na které se rozloží váš soubor, který můžete editovat, stříhat a upravovat. Velké okno náhledu umožňuje sledovat změny v reálném čase. Kromě oblasti pro soubory projektu zde najdete také různé přechody a video efekty. Pomocí nich můžete své projekty vyšperkovat.

Po dokončení své práce můžete video exportovat v různých formátech. Lze si vybrat z MP4, AVI, FLV, MOV, MPEG, OGG a WEBM. Jsou možná rozlišení až 4 K při 60 FPS.

Na to, že jde o freeware, má OpenShot poměrně širokou škálu funkcí s velmi jednoduchým ovládáním. Freeware se profesionálním programům, jako např. Adobe Premiere, nepřibližuje. Program je ideální pro menší editační projekty a první kroky v oblasti editace videa.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud