Menu
CHIP Speedtest

Kombinace Wordu, Excelu a PowerPointu: nová všestranná aplikace od Microsoftu pro iPhone a Android

20.02.2020 20:16 | Jiří Palyza
Kombinace Wordu, Excelu a PowerPointu: nová všestranná aplikace od Microsoftu pro iPhone a Android

Aplikace funguje jednoduše: můžete otevírat dokumenty Excel, Word nebo PowerPoint a vytvářet nové soubory těchto formátů. Prostřednictvím symbolu plus ve spodním menu jsou také integrovány funkce rychlých poznámek (Sticky Notes) a skenování dokumentů (Office Lens). Můžete například automaticky převádět obrázky do textů nebo tabulek a otevírat je kliknutím v příslušném kancelářském nástroji. Co je obzvlášť praktické, soubory lze prostřednictvím aplikace snadno poslat do blízkého počítače nebo smartphonu.

Microsoft Office má také řadu nástrojů pro práci s dokumenty ve formátu PDF. Dokumenty lze snadno do tohoto formátu převádět, a poté i elektronicky podepsat. Můžete také skenovat do PDF nebo vytvořit PDF spojením více obrazovek. Uživatelské prostředí je moderní a jednoduché, všechny funkce máte rychle po ruce.

Kompletní kancelářský balík – praktické sjednocení

V nové aplikaci Microsoft Office kombinuje Microsoft všechny své vlastní kancelářské nástroje do jednoho celku a uživatelům chytrých telefonů výrazně usnadňuje práci s kancelářskými dokumenty. Zejména spojení se skenovací funkcí Office Lens vytváří vítaný synergický efekt, díky němuž je sada Microsoft Office na smartphonu ještě praktičtější.

Nová aplikace má skvělé rysy z hlediska funkčnosti, designu a ovládání, a pravděpodobně nahradí v blízké budoucnosti jednotlivé aplikace Microsoft Office. I když je software stále ve fázi Early Access a mohou se objevit občasné chyby, pro vyzkoušení novinky se download určitě vyplatí.

Mimochodem: stále platí pravidlo, že na zařízeních s úhlopříčkou 10,1" a menších lze základní verzi Microsoft Office používat zcela zdarma – bez ohledu na účel. Pokud používáte zařízení s větší úhlopříčkou, musíte za to zaplatit.

Přečtěte si také: Co přinese největší novinka roku od Microsoftu, Windows 10X


Předchozí část článku

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení