Menu

Střípky z herního veletrhu Gamescom

22.08.2018 10:09 | Milan Loucký + Přidat komentář
Střípky z herního veletrhu Gamescom

Střípky z herního veletrhu Gamescom | foto: CHIP

Na právě probíhajícím veletrhu Gamescom v Kolíně nad Rýnem (21.–25. 8. 2018) bylo a je k vidění spousta zajímavých novinek.

Veletrh Gamescom je jednou z největších výstavních akcí na světě a jen loni přilákal více než 350 tisíc návštěvníků z více než 50 zemí. Podívejme se na ty nejzajímavější novinky, které zde byly k vidění.

Výsledky spolupráce SteelSeries a PUBG: headset, klávesnice, myš a podložka

SteelSeries představil na veletrhu Gamescom 2018 limitovanou edici periferií ve stylu Playerunknown’s Battlegrounds. Mezi vybranými produkty se nachází headset Arctis 5, klávesnice Apex M750 TKL, myš Rival 300 a podložky QcK+ s exkluzivními motivy této populární battle royal hry.

Spolupráce SteelSeries a PUBG byla oznámena již dříve v tomto roce včetně uvedení speciální PUBG edice QcK+ podložek pod myši. SteelSeries spolupracuje s PUBG také na integraci systému GameSense. Technologie dostupná v softwaru SteelSeries Engine umožňuje hráčům nastavit podsvícení měnící se v závislosti na herních událostech jako je míra života, počet nábojů ve zbrani apod.

steelseries-arctis5-pubg-edition Herní headset SteelSeries Arctis 5 PUBG Edition byl upraven v duchu hry PUBG. Logo hry je umístěno na flexibilní čelence a design „Winner, Winner, Chicken Dinner“ na náušnících. Model Arctis 5 nabízí USB připojení, 7.1 kanálový zvuk, kvalitní ClearCast mikrofon a RGB podsvícení. Nabízen bude za doporučenou koncovou cenu 139,99 euro s DPH.

Klávesnice SteelSeries Apex M750 TKL PUBG Edition s redukovaným počtem tlačítek byla navržena zejména pro profesionální hráče a všechny uživatele. PUBG verze nabízí několik upravených ikon místo tradičního označení tlačítek. Herní kříž WASD byl ozvláštněn stříbrnými tlačítky s šipkami, escape nahradila ikonická helma a místo čísel 1–5 jsou ikony zbraní. Apex M750 TKL disponuje RGB podsvícením, pevnou hliníkovou konstrukcí s vlastními QX2 mechanickými lineárními spínači. Dostupná bude za 149,99 euro s DPH.

Myš SteelSeries Rival 310 PUBG Edition s kvalitním senzorem TrueMove3 přináší přesnost a rychlost snímání pro hráče stříleček a nejinak je tomu u PUBG verze. Na modrém podkladu je vyobrazeno podsvícené logo hry a typický předmět ze hry, tzv. AirDrop. SteelSeries Rival 310 bude dostupná za 79,99 euro s DPH.

Na hladký povrch PUBG edice této populární podložky pod myš byla promítnuta hlavní postava hry v pozadí s dvěma mapami Erangel a Miramar. Podložky s rozměry 450 x 400 x 4 mm mají neklouzavou spodní stranu a budou dostupné za 24,99 euro s DPH.

NVIDIA přináší po deseti letech vývoje hráčům s GeForce RTX ray tracing v reálném čase

nvidia-geforce-rtx-2080-ti V předvečer veletrhu Gamescom představila NVIDIA novou řadu GeForce RTX, první herní GPU založené na nové architektuře NVIDIA Turing a platformě NVIDIA RTX, která spojuje stínování nové generace s ray tracingem v reálném čase a novými schopnostmi umělé inteligence.

Nové možnosti smíšené grafiky představují největší generační pokrok, jaký kdy herní grafické karty zažily. Architektura Turing disponuje 6x vyšším výkonem než její předchůdce Pascal a opět připomíná počítač jako hlavní herní platformu s nejnovějšími funkcemi a technologiemi umožňujícími hrát v ultra vysokém 4K rozlišení s HDR a 60 snímky za sekundu v těch nejpokročilejších herních titulech.

„Turing zahajuje další zlatý věk hraní počítačových her. Realističnost scén je vykreslena jen díky technologii ray tracing, o které si mnoho lidí myslelo, že je nejméně 10 let před námi,“ řekl Jensen Huang, zakladatel a CEO společnosti NVIDIA, v předvečer největšího herního veletrhu Gamescom, a dodal: „Smíšené vykreslování znamená průlom v počítačové grafice a povyšuje ji na novou úroveň díky umělé inteligenci a bleskurychlé ray tracing technologii počítané v reálném čase. Platforma RTX definuje novodobou počítačovou grafiku. Jakmile jednou uvidíte hru s využitím RTX, už nikdy nebudete chtít nic jiného.“

Více informací najdete zde.

Acer oznamuje podporu nových grafických karet NVIDIA GeForce RTX u svých herních počítačů Predator Orion

Díky novým grafickým jádrům využívajícím zbrusu novou architekturu NVIDIA Turing budou herní počítače Predator Orion 9000, 5000 a 3000 schopny poskytnout nové neuvěřitelné úrovně realističnosti her, výkonu, energetické efektivity a ponoření do her.

Řady Predator Orion poskytují hráčům spektrum vysoce výkonných herních počítačů v závislosti na požadavcích uživatelů týkajících se výkonu a rozšiřitelnosti. Orion 5000 je herní bestie navržená pro skutečné hráče, zatímco Orion 3000 je zaměřen na uživatele, kteří vstupují do světa seriózního hraní. A herní stroj snů Orion 9000 se špičkovými grafikami NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti a až 18jádrovými procesory je pak určen pro nejnáročnější uživatele.

Nové počítače Predator Orion 9000, 5000 a 3000 byly také vybaveny zbrusu novým RGB osvětlením skříně a ventilátory, které svítí v 16,7 milionu barvách s přednastavenými barevnými vzory a režimy osvětlení, ze kterých si mohou uživatelé vybrat přizpůsobit si je prostřednictvím předinstalované aplikace PredatorSense. Změna schémat osvětlení může být vyvolána volitelnými událostmi – uživatelé mohou například nastavit změnu osvětlení RGB LED ventilátorů a pásků podle přehrávané hudby prostřednictvím hudebního přehrávače aplikace PredatorSense. 

orion9000-overview-gc-banner-large Herní desktopy Acer Predator Orion 9000 s lehkostí pohánějící aplikace pro virtuální realitu a podporující rozlišení více než 8K UHD jsou vybaveny grafickými kartami až po nejnovější NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti a až procesorem Intel Core i9 Extreme Edition s 18 jádry a 36 vlákny. Tyto počítače se mohou pochlubit černostříbrným zevnějškem připomínajícím vesmírnou loď a volitelnými ARGB (adresovatelné RGB) světelnými pásky i RGB LED ventilátory. Obrovské boční okno dává na odiv nápaditý a výkonný interiér, přičemž využívá konstrukci, která navzdory velikosti otvoru udržuje nízkou hladinu elektromagnetického rušení (EMI) pronikajícího do skříně. Pokročilé řízení průtoku vzduchu Acer IceTunnel 2.0 rozděluje systém do několika tepelných zón, z nichž má každá pro individuální odvod tepla samostatný tunel.

predator-orion5000-gallery-02 Herní stolní počítače Predator Orion 5000 se mohou pochlubit až nejnovějšími grafikami NVIDIA GeForce RTX 2080 a až procesory Intel Core i7+ 8700K osmé generace. Stejně jako u modelů Predator Orion 9000 je i skříň počítačů Orion 5000 vybavena podsvětlenou průhlednou bočnicí pro vystavení výkonných vnitřních komponent a nechybí ani konstrukce pro řízení průtoku vzduchu IceTunnel 2.0 udržující systém efektivně chlazený.

orion-3000-gallery-3 Díky nejnovější grafické kartě NVIDIA GeForce RTX 2070 a až procesorům Intel Core i7+ osmé generace podporuje počítač Predator Orion 3000 připravený na VR i 4K hraní. Může být nakonfigurován s až 32 GB paměti Intel Optane a až 64 GB paměti DDR4-2666 pro bleskově rychlé akce při hraní nejnovějších titulů. Vynikajícího odvodu tepla bylo dosaženo pomocí předního vzduch nasávajícího LED ventilátoru a průduchů vepředu i vzadu pro optimální proudění vzduchu v celé skříni.

Samsung představuje zakřivený herní monitor CJG5 za „lidovku“

Samsung obecně vystavuje svůj sortiment herních monitorů vybavených superultraširokou obrazovkou v zážitkové zóně CHG90 pod mottem „Širší perspektiva. Vítězná hra“.

samsung-cjg5-2 Nově vyvinutý 27palcový (C27JG5) monitor CJG5 je vybaven klíčovými herními technologiemi, jako jsou vysoké rozlišení WQHD, zakřivený displej, obnovovací frekvence 144 Hz a vysoký kontrastní poměr. Bezrámečkový monitor CJG5 optimalizovaný pro hraní her, který bude celosvětově k dostání ve třetím čtvrtletí roku 2018, poskytuje plynulý a podmanivý herní zážitek za rozumnou a dostupnou cenu. V České republice bude nový zakřivený herní monitor CJG5 k dispozici v průběhu září za doporučenou maloobchodní cenu 8890 Kč za 27palcovou verzi.

Monitor CJG5 má rozlišení WQHD (2560 x 1440), jež je čtyřikrát vyšší než HD, a poskytuje přesný a věrný obraz s hlubšími odstíny černé, jasnějšími odstíny bílé a zářivými barvami, jakož i vysoký kontrastní poměr 3000:1. Spolu se zakřiveným panelem VA a třístranným bezrámečkovým designem vytváří CJG5 podmanivé prostředí, které poskytuje nejpoutavější herní zážitek a minimalizuje únavu očí. Zakřivení s poloměrem oblouku 1 800 mm kromě toho minimalizuje únavu očí tím, že redukuje změny ve vzdálenosti, na níž musí oči uživatele ostřit. CJG5 napodobuje reálný pohled, a pomáhá tak uživatelům, kteří rychle přesouvají své zaměření při hraní her, a to i na delší dobu.

OMEN by HP představuje nový herní desktop s názvem Obelisk a pomůže zvýšit výkon všem zařízením Android

U příležitosti konání veletrhu Gamescom představilo HP nový přírůstek do své herní řady OMEN by HP, kterou doplní o zbrusu nový stolní počítač OMEN Obelisk. Ten nabídne hráčům nejvýkonnější grafickou kartu na světě, bude jedním z prvních OEM systémů, které dostanou novou řadu procesorů  NVIDIA GeForce RTX 20. Kromě toho HP rozšiřuje funkci OMEN Game Stream i na zařízení s operačním systémem Android, díky které se bude možné připojit a využít výkon zařízení OMEN opravdu kdekoliv. A ještě před oficiálním uvedením na trh se dočkala vylepšení také sluchátka OMEN Mindframe Headset – první na světě s technologií aktivního chlazení náušníků.

omen-obelisk-glass-panel-frontright-whitelogo OMEN Obelisk byl navržen především pro uživatele, kteří dávají přednost vlastnoručně sestaveným PC a o hotových sestavách by jinak neuvažovali. Téměř dvě třetiny výkonnostních hráčů si pořizují taková zařízení, která lze snadno vylepšovat. 52 % přitom volí stolní počítač, dalších 12 % pak dává před koupí u velkých OEM přednost vlastním sestavám. S tímto novým počítačem od HP, který je otevřený individuálnímu přístupu hráčů a nabízí široké možnosti standardizovaného vylepšování hardwaru, přičemž dostal nejnovější grafiku i procesory, si uživatelé užijí své oblíbené hry na maximum nejen dnes, ale i v dohledné budoucnosti.

Nejnovější člen rodiny stolních počítačů OMEN vznikl s důrazem na výpočetní výkon a možnosti uživatelského přizpůsobení, aby bez problémů udržel krok i s těmi nejžhavějšími herními novinkami.

OMEN Command Center, ústřední článek celého ekosystému OMEN, se neustále vyvíjí. Jedna z jeho funkcí – OMEN Game Stream – umožňuje uživatelům využívat výpočetní výkon jejich počítačů OMEN i pro další zařízení s Windows 10 a hrát hry na velkoplošné TV. Ještě letos zařadí HP do této funkce i zařízení s operačním systémem Android. Uživatelé tak budou moci streamovat výkon OMEN do mnohem širší škály zařízení. OMEN Command Center je předinstalovaný ve všech počítačích OMEN a nabízí celou řadu dalších funkcí a nastavení jako Network Booster a System Vitals. U vybraných laptopů a desktopů, ale i nejnovějšího příslušenství OMEN, jako jsou klávesnice OMEN Sequencer Keyboard, myš OMEN Reactor Mouse nebo sluchátka OMEN Mindframe Headset, potom přináší další možnosti přizpůsobení a nastavení.

mindframe-omen-headset-coreset-front OMEN Mindframe Headset, který byl poprvé představen na konci května a brzy bude k dostání, jsou první sluchátka na světě s aktivním chlazením náušníků pomocí patentované termoelektrické technologie Frostcap od HP. Navržena byla především s ohledem na pohodlí a kvalitu zvuku. Tým OMEN by HP však nikdy neusíná na vavřínech, a tak ještě před oficiálním uvedením na trh stihl sluchátkům přidat další vylepšení:

•             Potlačení okolního hluku

•             Zpětný odposlech vlastního hlasu v reálném čase, využívající výhod potlačení okolního hluku

•             Nové látkové náušníky pro lepší prodyšnost

Cena a dostupnost nových produktů OMEN by HP

OMEN Obelisk Desktop bude v České republice dostupný od září za cenu začínající na 899 eurech. OMEN Game Stream pro Android bude v České republice dostupný později v letošním roce zdarma na Google Play Store. OMEN by Mindframe Headset bude v České republice dostupný od října za 199,99 eur.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení