Menu

Windows 10 stále zdarma: jak aktualizovat Windows 7 a 8.1

19.03.2020 07:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Windows 10 stále zdarma: jak aktualizovat Windows 7 a 8.1

Windows 10 stále zdarma: jak aktualizovat Windows 7 a 8.1 | foto: CHIP

Bezplatný upgrade ze systému Windows 7 (a 8.1) na Windows 10 byl oficiálně možný pouze jeden rok po vydání. Bezplatná aktualizace však funguje dodnes. Pokud máte licenci pro Windows 7, nebo 8.1, můžete zdarma přejít na Windows 10.

Při spuštění Windows 10 v červenci 2015 byl plán Microsoftu následující: do konce července 2016 čili po dobu jednoho roku budou mít uživatelé Windows 7 a 8.1 možnost přejít na systém Windows 10 zdarma. Celá kampaň bezplatného přechodu poté proběhla podporována velkou mediální masáží a sekundovým odpočítáváním zbývajícího času. Také v oficiálních Windows 10 FAQ je uveden dotaz na nabídku bezplatného přechodu s odpovědí: "Bezplatná aktualizace systému Windows 10 pomocí aplikace Get Windows 10 (GWX) skončila 29. července 2016."

Microsoft má pravdu, ale stále to uživatele klame. To co uživatele zajímá především je, zda stále mohou provést bezplatný update ze systémů Windows 7 nebo 8.1 na Windows 10. Jediné co zmiňuje Microsoft je to, že už nefunguje bezplatná aktualizace prostřednictvím nástroje GWX. Dodnes ale můžete přejít na Windows 10 zcela legálně a zdarma pomocí jiných metod. Nevyžaduje to žádné hacky ani tajné tipy, Windows 10 jednoduše akceptují aktivační klíče svých předchůdců.

Zálohování je povinnost

windows10free1

Pravidelné zálohování dat je dobrou praxí, před přechodem na nový operační systém povinnost. V případě komplikací si ušetříte spoustu problémů z potenciální ztráty dat.

Rádi bychom vám ukázali, že například uživatelé Windows 7, které už od 14. ledna nedostávají bezpečnostní updaty, mohou stále bezplatně přejít na Windows 10. Před tím, než se do updatu pustíte, ale velmi doporučujeme vytvořit si zálohu stávajícího systému. Zcela bezplatně to lze udělat pomocí nástrojů, mezi které patří např. Macrium Reflect.

Stáhněte si: Macrium Reflect Free

macriumreflect-logo

Macrium Reflect Free 7.2.4744

CHIP hodnotí Dobrý

Zálohovací software „Macrium Reflect“ vytváří kopie pevného disku v poměru 1:1.

Stáhněte si

Bezplatný update na Windows 10 pomocí nástroje Update Assistant

windows10free2

Update Assistant: Průvodce aktualizací je dobrou volbou pro jednoduchý přechod na Windows 10.

Nejjednodušší cesta k systému Windows 10 vede přes Pomocník pro aktualizaci systému Windows 10, což je oficiální nástroj Microsoftu. Po provedení zálohy stávajícího systému jej instalujte do své stávající verze Windows, ať už jde o Windows 7 nebo 8.1 a projděte jednotlivé kroky průvodce. Nástroj zkontroluje, zda je váš hardware vhodný pro instalaci Windows 10 a pokud ano, stáhne potřebné instalační soubory na pozadí. Poté se spustí instalace, kterou budou provázet restarty. Na konci tohoto procesu jste provedli bezplatný update na Windows 10.

Stáhněte si: Průvodce aktualizací Windows 10

updateassistant-logo

Průvodce aktualizací systému Windows 10 1.4.9200.22925

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Pomocí nástroje společnosti Microsoft „Průvodce aktualizací Windows 10“ můžete aktualizovat počítač na nejnovější verzi systému Windows 10, update z listopadu 2019.

Stáhněte si

Nová instalace Windows 10

windows10free3

Media Creation Tool/Nástroj pro vytváření médií stáhne Windows 10 a uloží je na USB flash disk.

Čtěte dále → Jak zjistím produktový klíč stávajících Windows

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Telefon je fuj

  telefony šlehají a ničejí vám mozky nepoužívejte je

  Reagovat na komentář

  Win 7 home premium OA

  Zdravím mám klíč od Win 7 home premium OA a klíč nefunguje do win 10

  Reagovat na komentář

  spokojen

  spokojen

  Reagovat na komentář

  díky!

  Po upgrade pc jsme nainstalovali z cd win10 bez kódu, protože ten jsme ztratili…no a pak to sežralo kód z win8.1, který jsme našli v šupleti. Moc díky za článek, ušetřil nám hromadu nervů a dost možná i vyhozených peněz za novou licenci :-)

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení