Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

TEST: HyperX Cloud Flight S – bezdrátová sluchátka s "podvozkem"

Michal Bareš 12.06.2020

Bezdrátová sluchátka jsou zajímavá hned v několika ohledech. Z hlediska stylu použití jde o model s vlastním zvukovým procesorem, který se po připojení do USB portu počítače instaluje jako nové zvukové zařízení a nabídne simulaci prostorového zvuku ve formátu 7.1.

Jinou možnost než bezdrátový přenos zvuku sluchátka HyperX Cloud Flight S nenabízejí, takže při používání musí být neustále nabitá. A právě s dobíjením jejich akumulátoru souvisí další zajímavost sluchátek HyperX Cloud Flight S, kterou je podpora bezdrátového nabíjení standardu Qi. Sluchátka stačí odložit levou mušlí na dobíjecí podložku a akumulátor sluchátek se začne automaticky nabíjet. HyperX za tímto účelem nabízí i dobíjecí podložku HyperX ChargePlay Base, která zvládne nabíjet nejen sluchátka, ale také smartphony nebo bezdrátovou myš HyperX Pulsefire Dart.

Výhody
pohodlná konstrukce pro dlouhodobý poslech
bohaté možnosti nastavitelného ovládání
možnost bezdrátového nabíjení
Nevýhody
režim 7.1 není vhodný pro poslech hudby
omezená úroveň hlasitosti

Dobíjecí podložka se dodává společně s výkonným napájecím adaptérem, se kterým poskytuje výkon až 15 W, ale připojit můžete i jakoukoli jinou nabíječku s USB-C kabelem. HyperX ChargePlay Base signalizuje dobíjení červenými diodami, které zhasnou, jakmile se přiložené zařízení dobije, a její pogumované plochy zabraňují nechtěnému pohybu dobíjených zařízení. Svoji vyšší cenu kompenzuje podložka výkonem a možností dobíjet dvě zařízení a nám se jako doplněk velmi zamlouvá.

hyperx1

Položením sluchátek levým náušníkem na nabíjecí podložku se automaticky zahájí nabíjení.

Vraťme se ale ke sluchátkům HyperX Cloud Flight S, která s dalšími modely řady Flight sdílejí nejen design s barevně odlišnými doplňky, ale také výkonné 50mm měniče s neodymovými magnety. Šikovnou drobností jsou čtyři ovládací tlačítka na levé mušli sluchátek, kterým můžete v ovládacím softwaru HyperX NGENUITY sami přidělit funkce. Ve stejném programu najdete také základní nastavení zvuku. Sluchátka naštěstí nejsou podsvětlená diodami, takže energii jejich akumulátoru konzumuje pouze přehrávání zvuku. Dosah bezdrátového přenosu zvuku je kolem 20 metrů a sluchátka vydrží hrát přibližně 30 hodin. Pokud si nebudete chtít ke sluchátkům HyperX Cloud Flight S pořizovat indukční podložku, můžete je samozřejmě dobíjet i přímo USB kabelem.

HyperX Cloud Flight S jsou velmi pohodlná sluchátka vhodná i pro dlouhodobý poslech. Ve stereo režimu mají vyvážený zvuk, který dává vyniknout výškám a přiměřeně dávkuje basy. Snesli bychom ale i vyšší hlasitost poslechu, než jakou se nám podařilo na testovacím počítači ze sluchátek produkovat. Aktivování režimu 7.1 přinese opravdu znatelné podání prostoru, které se hodí ve hrách i při sledování filmů. Výrazně ale ustoupí basová složka ve prospěch středů a výšek. Pro hudbu je tedy tento režim nepoužitelný a odfiltruje také část zvukových efektů her a filmů. I přes tyto výhrady jsou ale HyperX Cloud Flight S nadprůměrně vydařená sluchátka.

Technická data: sluchátka HyperX Cloud Flight S

Výbava mikrofon, ovládání hlasitosti, bezdrátový přenos, bezdrátové dobíjení, 7.1 surround procesor
Konstrukce circumaurální, uzavřená
Frekvenční rozsah a impedance 10–20 000 Hz, 32 ohmů
Hmotnost 320 g
Cena cca 4 500 Kč
CHIP výborný (1,3)

 

Technická data: nabíjecí podložka HyperX ChargePlay Base

Bezdrátové dobíjení Qi, 2 zařízení současně, až 15 W celkem
Napájení USB Type-C, 24W (5V/3A; 9V/2A; 12V/2A)
Rozměry a hmotnost 215 × 91 × 17 mm, 254 g
Cena cca 1 900 Kč
CHIP velmi dobrý (1,4)

 

mohlo by vás také zajímat: test wireless pecek honor magic earbuds – za tři tisíce velmi dobrá koupě


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud