Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

TEST: Philips 346P1CRH – dokovací velký monitor

Michal Bareš 12.08.2020

34” ultraširokoúhlý displej s poměrem stran 21 : 9, vysokým rozlišením a výbornou ergonomií poslouží díky USB-C (TB3, PD) konektoru i jako dokovací stanice pro připojení moderního notebooku.

Přes USB-C kabel se přenáší nejen obraz a data, ale zvládne připojený notebook napájet až 90 W. Po příchodu k monitoru tedy stačí notebook připojit k jedinému USB-C kabelu (je součástí dodávky) a můžete pracovat. Na levém boku monitoru je i čtyřportový USB-A rozbočovač standardu 3.1 Gen2 (10 Gb/s), k němuž lze připojit nejen klávesnici a myš, ale díky vysoké přenosové rychlosti klidně i externí SSD, který bude pracovat stejně rychle, jako byste jej připojili přímo k počítači.

Na rozdíl od jiných monitorů s USB-C dokovacím portem nabízí Philips 346P1 i možnost připojení k LAN konektoru místní drátové sítě, což je ohromná výhoda zejména ve firemním prostředí. Data z LAN konektoru monitoru pak putují přes USB-C, takže i moderní tenký notebook bez RJ-45 zdířky bude připojen k firemní LAN.

Pro připojení počítačů bez USB-C (TB3, PD) konektoru lze použít HDMI 2.0 nebo DisplayPort 1.4. Na spodní straně monitoru je ještě druhá DP zdířka, kterou je možné použít pro zřetězení dvou monitorů připojených k jednomu počítači prostřednictvím DP kabelu. Ve výbavě nechybí audiozdířka pro připojení sluchátek ani webová kamera. Ta je umístěna uprostřed horní hrany na otočném výsuvném kloubu, v zasunutém stavu směřuje vzhůru do stropu, takže má uživatel jistotu, že jej nikdo nemůže sledovat. Přes velkou úhlopříčku a UWQHD rozlišení jsme monitoru při práci naměřili vynikající spotřebu pohybující se v závislosti na pracovním režimu od 30 do 60 W.

K dispozici je sedm přednastavených profilů pro hry, filmy i různé typy denní a noční práce. Pro ještě větší úsporu elektrické energie je monitor osazen snímačem intenzity okolního osvětlení a přítomnosti uživatele před obrazovkou. Jakmile uživatel odejde, monitor to pozná a automaticky se po určené době vypne, aby se po jeho návratu zase automaticky zapnul.

Zobrazovací panel typu VA má 5ms odezvu a zvládne 100Hz obnovovací frekvenci. Na plochu 3 440 x 1 440 bodů se pohodlně vedle sebe vejdou tři dokumenty a ještě zbude místo na pomocná okénka. Homogenita podsvícení je vynikající, oceňujeme vysoký maximální i šachovnicový kontrast (2 624 : 1, resp. 190 : 1), maximální svítivost je na průměrné úrovni 273 cd/m2. Zařízení pokrývá 93,4 % sRGB prostoru a necelých 70 % Adobe RGB, takže se hodí pouze pro méně přesnou grafickou práci. Ergonomie monitoru je příkladná. Spodní okraj obrazu na velkém 34” panelu lze výškově nastavit v rozmezí 8,5–27,5 cm, nechybí možnost naklopení nebo bočního natočení obrazovky. Stojan zajišťuje monitoru vynikající stabilitu.

Technická data:

Displej / rozlišení 34" / 3 440 × 1 440 bodů / matný / VA / 100 Hz
Max. jas / kontrast 273 cd/m2 / 2 624 : 1
Doba odezvy / zakřivení 5 ms / 1500 R
Výbava 2x DisplayPort 1.4, HDMI 2.0, USB-C, Gb LAN, 4x USB-A (3.1 Gen2), audio
Spotřeba – běžný provoz/max. 36 W / 60 W
Cena 14 990 Kč
CHIP výborný (1,2)

mohlo by vás také zajímat: test AOC AG353UCG – extrémní herní monitor


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme